Chociaż jest wiele przeróżnych koszmarów, które mogą dręczyć nas każdej nocy, to te, w których widzimy znaną nam, zmarłą osobę, są zdecydowanie najbardziej niepokojące. Boimy się ich nie tylko ze względu na samą obecność zmarłego, ale też symbolikę jaką mogą za sobą nieść - czy taki sen może oznaczać zagrożenie lub rychłą śmierć? Czy może wręcz przeciwnie - jest oznaką czegoś dobrego? Jak się okazuje - wszystko zależy od kontekstu. Jak zinterpretować obecność nieżyjącej osoby w swoim śnie?

Zmarła osoba według sennika

Do interpretacji takiego snu potrzebny jest taki szczegół - to, w jakiej formie zmarły pojawił się we śnie, czy co w nim robił.

Widzenie zmarłego jako żywego z pewnością nie należy do łatwych doświadczeń. Według niektórych, taki sen nie wróży niczego dobrego. Może to oznaczać, iż osoba śniąca ma w swoim otoczeniu kogoś o nieczystych intencjach, planującego wyrządzić jej krzywdę lub za wszelką cenę odsunąć ją od osiągnięcia sukcesu. Pojawienie się żywego-zmarłego we śnie nie jest korzystne również dla osób chorych - może oznaczać nadchodzące pogorszenie się stanu zdrowia. Symbol ten może także stanowić przestrogę dla tych, którzy w ostatnim czasie nawiązywali dużo powierzchownych znajomości - jeśli robili to bez zastanowienia, to może to wpędzić ich w ogromne kłopoty. Istnieje jednak również pozytywna interpretacja takiego snu - zmarła osoba widziana w taki sposób może zwiastować otrzymanie dobrej wiadomości, od dawna wyczekiwanej przez śniącego.

Dużo pozytywniejsze znaczenie może mieć sen, w którym rozmawiamy z osobą zmarłą. Może to oznaczać, że objęła ona, wraz z całymi zaświatami, opiekę nad osobą śniącą. Może to wynikać z wyjątkowej relacji, jaka łączyła nas ze zmarłym. Sen taki może jednak nieść przekaz, by pogodzić się z tym, czego już nie da się zmienić i zaakceptować obecny stan rzeczy.

Ważną przestrogą może być sen, w którym kłócimy się ze zmarłym. Oznacza to, że w naszym otoczeniu pojawił się ktoś, kto nie życzy nam najlepiej. Nie jest to dobry czas na podejmowanie nowych inicjatyw, gdyż ktoś może chcieć zniszczyć wszystkie nasze plany. Sen może jednak być odbierany zupełnie dosłownie - jako projekcję urazy do zmarłej osoby za jakiejś jej działania, lub - przeciwnie - wyraz poczucia winy za nasze czyny wobec nieżyjącego.

Jak widać, pojawiający się w snach motyw osoby zmarłej może mieć wiele różnych znaczeń - najważniejsze jest, by dokładnie zwracać uwagę na wszystkie występujące w snach czynniki, by móc poprawnie je zinterpretować.

Zobacz także: Córka Lewandowskich ma mnóstwo talentów. Anna i Robert chwalą się zamiłowaniem dziewczynki do nauk ścisłych. Co robi

Może cię zainteresować: Wnętrza domu Małgorzaty Kożuchowskiej wyglądają zjawiskowo. Aktorka pozwoliła sobie na luksusowe elementy

Pisaliśmy również o: Co jest sekretem urody Małgorzaty Kożuchowskiej? Gwiazda zdradziła z jakich zabiegów kosmetycznych korzysta