Absolutnym szokiem dla świata naukowego był występ słynnego profesora filozofii Anthony'ego Flewna. Naukowiec, który miałby dziś ponad 80 lat, od wielu lat był jednym z filarów naukowego ateizmu. Flew publicznie oświadczył, że się mylił, a wszechświat nie mógł powstać sam z siebie.

Od dziesięcioleci Flyu publikował książki i wykłady oparte na tezie, że wiara we Wszechmogącego jest nieuzasadniona, pisze portal Meta.

Jednak od 2004 r. seria odkryć naukowych zmusiła wielkiego obrońcę ateizmu do zmiany poglądów. Flew publicznie oświadczył, że się mylił, a Wszechświat nie mógł powstać sam - najwyraźniej został stworzony przez kogoś potężniejszego, niż możemy sobie wyobrazić.

Według Flew wcześniej, podobnie jak inni ateiści, był przekonany, że kiedyś żyła pierwsza materia i po prostu wyłoniła się z martwej materii.

„Dziś nie można sobie wyobrazić budowy ateistycznej teorii pochodzenia życia i pojawienia się pierwszego organizmu reprodukcyjnego” - mówił Flew.

Zdaniem naukowca współczesne dane dotyczące struktury cząsteczki DNA niezbicie wskazują, że nie mogła powstać sama.

Kod genetyczny i dosłownie encyklopedyczne ilości informacji, które cząsteczka przechowuje w sobie, obalają możliwość ślepego zbiegu okoliczności. Należy pamiętać, że Anthony Flew zmarł 8 kwietnia 2010 r. W wieku 87 lat.

Brytyjski fizyk Martin John Rhys, który zdobył tegoroczną nagrodę Templeton, uważa, że ​​wszechświat jest bardzo skomplikowany.

Naukowiec, który ma na koncie ponad 500 prac naukowych, otrzymał 1,4 miliona dolarów za udowodnienie istnienia Stwórcy, chociaż sam fizyk jest ateistą.

„Według dyrektora Międzynarodowego Instytutu Fizyki Teoretycznej i Stosowanej, wykładowcy Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych Anatolija Akimowa, istnienie Boga zostało udowodnione metodami naukowymi.”

„Istnieje Bóg i możemy obserwować przejawy Jego woli. Takie jest zdanie wielu naukowców, którzy nie tylko wierzą w Stwórcę, ale polegają na pewnej wiedzy” - powiedział w wywiadzie opublikowanym w piątek przez gazetę Moskovsky Komsomolets.

Jednocześnie naukowiec zauważył, że w minionych wiekach wielu fizyków wierzyło w Boga.

Co więcej, do czasów Izaaka Newtona rozdział między nauką a religią nie istniał. Kapłani byli zaangażowani w naukę, ponieważ byli to ludzie najbardziej wykształceni.

Sam Newton miał wykształcenie teologiczne i często powtarzał: „Prawa mechaniki wywodzę z praw Boga”.

Kiedy naukowcy wynaleźli mikroskop i zaczęli badać, co dzieje się w komórce, procesy podwajania i dzielenia chromosomów wywołały oszałamiającą reakcję: „Jak to możliwe, gdyby Wszechmocny tego nie przewidział!”

„Rzeczywiście” - dodał A. Akimov - „jeśli powiemy, że osoba pojawiła się na Ziemi w wyniku ewolucji, to biorąc pod uwagę częstotliwość mutacji i szybkość procesów biochemicznych, stworzenie osoby z komórek pierwotnych zajęłoby znacznie więcej czasu niż wiek samego Wszechświata”.

„Ponadto” - kontynuował - „wykonano obliczenia, które wykazały, że liczba elementów kwantowych w objętości obserwowalnego radiowo Wszechświata nie może być mniejsza niż 10155 i nie może mieć superumysłu”.

„Jeśli wszystko to jest pojedynczy system, to rozważając go jako komputer, pytamy: co nie jest możliwe dla systemu komputerowego z tak wieloma elementami? Są to nieograniczone możliwości, bardziej niż najbardziej wyrafinowany i nowoczesny komputer w nieporównywalnej liczbie razy! ”- powiedział naukowiec.

Jego zdaniem, nazywany przez różnych filozofów Umysłem Świata, Absolutem, jest to system supermocarstw, który utożsamiamy z możliwościami Wszechmogącego.

Przypomnij sobie POZOSTAJEMY W WIEKU, W KTÓRYM NIE JESTEŚMY KOCHANI. NIE POWTARZAJ TYCH BŁĘDÓW

Jak informował portal „Zycie” KLIENCI TEGO BANKU MAJĄ OGROMNE KŁOPOTY. JEŚLI NIE WYPŁACĄ SWOICH PIENIĘDZY, MOGĄ JUŻ ICH NIE ODZYSKAĆ

Zycie pisał również o EMERYTURA DLA WYBRANYCH BEZ PODATKU? JUŻ NIEDŁUGO W POLSCE MOŻE SIĘ TO STAĆ RZECZYWISTOŚCIĄ