Tysiące wiernych zainteresowało się hostią, na której widnieje krwistoczerwona plamka. Można ją oglądać w kaplicy w Legnicy. O nietypowej hostii poinformowano już Watykan, który nakazał informować o wszystkich nietypowych sytuacjach, które zdarzą się podczas jej adoracji. Dodatkowo zostanie stworzony zespół naukowców, co oświadczono po tym, gdy badacze ocenili, że wspomniana hostia ma w sobie komórki męskiego serca.
Podczas udzielania komunii wiernym w Boże Narodzenie w 2013 roku duchowny upuścił hostię. Zdarzenie miało miejsce w kościele pw. św. Jacka w Legnicy. Dla wiernych konsekrowany komunikant jest wręcz rzeczą świętą.
- Podczas mszy świętej dokonuje się przeistoczenie chleba i wina. Ich cechy fizyczne się nie zmieniają, natomiast wierzymy, że mocą działania Ducha Świętego, to już nie jest chleb, ale zmartwychwstałe ciało i krew Chrystusa – podkreśla ks. prof. Jerzy Tupikowski z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
Według kościelnych zasad hostia ta została umieszczona w naczyniu z wodą. W przypadku, gdy zostałaby rozpuszczona, woda powinna być wylana – jak podaje Wyborcza, najlepiej pod krzyżem albo figurką, zaś nie do zlewu ani toalety. Jednak okazało się, że tylko część komunikantu została rozpuszczona. Dodatkowo pojawiła się na nim czerwona plamka mająca wielkość pestki śliwki.
Biskup legnicki poprosił badaczy o sprawdzenie hostii, co uczynili specjaliści z wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Stwierdzili, że struktury włókniste na hostii są podobne do włókna mięśnia serca kręgowca, np. człowieka, ale nie ma tam ludzkiego DNA. Z kolei pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie uważają, że są to fragmenty tkanek mięśnia poprzecznie prążkowanego – podobnego do serca – w momencie śmierci. Znaleźli również ludzkie DNA.
Mimo podważenia tej opinii przez kilku naukowców biskup ogłosił „wydarzenie o znamionach cudu”.
Powstał także dziewięcioosobowy zespół naukowców, który zajmuje się analizowaniem niewyjaśnionych wydarzeń tego typu.
Mykolodzy zaznaczają, że są grzyby, które barwią materiał podłoża na czerwono lub są czerwone i mogą się one znajdować na hostiach. Jednak w tym przypadku nawet podczas ślepej próby nikt nie rozpoznał w obrazach spod mikroskopu struktury grzybów.
Przypomnij sobie o… DZIŚ OSTATNIA PEŁNIA KSIĘŻYCA W 2019 ROKU. MOCNO DA SIĘ TO NAM WE ZNAKI
Jak informował portal Życie: PYTANIE W MILIONERACH: „DO JAKIEGO POJAZDU MONTUJE SIĘ ROGI?”. A TY ZNASZ ODPOWIEDŹ
Portal Życie pisał również o… LIDL WYCOFUJE POPULARNY PRODUKT. OKAZUJE SIĘ, ŻE MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY DLA KLIENTÓW