Soda oczyszczona to zwyczajowa nazwa nieorganicznego związku chemicznego – wodorowęglanu sodu. O jej szerokim zastosowaniu słyszał zapewne każdy. Służy nie tylko do czyszczenia sprzętów kuchennych oraz powierzchni użytkowych, ale świetnie sobie radzi także w walce ze zgagą.

Okazuje się, że soda oczyszczona jest również wspaniałym środkiem służącym do pielęgnacji stóp! Wystarczy tylko używać jej regularnie.

Regeneracyjny napar jest bardzo prosty w przygotowaniu. Do miski z ciepłą wodą wystarczy wsypać od trzech do pięciu łyżek sody oczyszczonej. Czas moczenia nóg w naparze powinien trwać od piętnastu do dwudziestu minut.

Woda z sodą oczyszczoną pomaga leczyć kurzajki, grzybice i przebarwienia na paznokciach. Świetnie sobie radzi także z łagodzeniem podrażnień oraz ukąszeń komarów.

Po napar z sodą oczyszczoną warto sięgnąć również wtedy, kiedy chcemy pozbyć się nadmiernej potliwości i brzydkiego zapachu stóp. Jego regularne stosowanie poprawi wygląd tej części ciała. Zmiękczy naskórek, który następnie bez problemu usuniemy pilnikiem.

Tego typu leczenie jest także świetną formą odstresowania i odpoczynku. Moczenie stóp w wodzie pozwoli nam się zrelaksować i poczuć lepiej.

Przypomnij sobie o… PRODUKTY, KTÓRYCH NIE POWINNO SIĘ SPOŻYWAĆ NA CZCZO. MOGĄ SZKODZIĆ, A NAWET POWODOWAĆ POWAŻNE PROBLEMY

Jak informował portal Życie: GŁASKANIE PSA NIE JEST TAK PROSTE, JAK SIĘ WYDAJE. CZY WIESZ JAK ODPOWIEDNIO DOTYKAĆ SWOJEGO PUPILA

Portal Życie pisał również o… "KTO ZOSTANIE NASTĘPCĄ TRONU?". KRÓLOWA ELŻBIETA ZAMIERZA ABDYKOWAĆ