Jak przypomina portal Plotek, już w październiku zeszłego roku wyznaczony został termin koronacji króla Karola III. Jak wiadomo, wielka uroczystość odbędzie się dokładnie 6 maja 2023 roku. Jak zatem będzie przebiegać ten wielki dzień?

Wielkie świętowanie

Brytyjskie media podają, że król Karol III nie zamierza przeznaczać dużych nakładów budżetu na ważną uroczystość. Zdecydował się wyłącznie na skromne obchody. Całość zapoczątkuje nabożeństwo, które odprawione zostanie w Opactwie Westminsterskim.

Po nabożeństwie, król Karol III i jego małżonka oraz cała rodzina królewska udadzą się w uroczystą procesję, którą zakończą w pałacu Buckingham. Wtedy też pojawią się na balkonie, skąd pozdrowią zgromadzonych Brytyjczyków.

Następnego dnia, 7 maja w zamku Windsor zorganizowany zostanie koncert, na którym to pojawią się gwiazdy światowego formatu. Całość zostanie wyemitowana na żywo na antenie BBC. Nie zabraknie tancerzy, chóru oraz orkiestry. Na koniec zaplanowany został także pokaz laserów.

Poddani zaproszeni do uczty

Po koncercie zorganizowany zostanie Lunch Koronacyjny, w którym wezmą udział także poddani. Brytyjczycy będą mogli świętować w parkach i ogrodach, wspólnie ze swoimi bliskimi i sąsiadami. Co więcej, poniedziałek po koronacji króla czyli 8 maja to dzień wolny od pracy. Wtedy też nowy król skupi się na działalności organizacji charytatywnych i będzie zachęcał Brytyjczyków do dołączenia do wolontariatów.

Na razie największą zagadką koronacji jest obecność księcia Harry’ego. Czy po ostatnich wydarzeniach i jego mocnych słowach zawartych w książce, ojciec zaprosi go do domu na wielki dzień?

Jak informował portal "Życie News": MICHAŁ WIŚNIEWSKI ZALICZYŁ NIEZŁĄ WPADKĘ W TVP. WSZYSTKO ZAREJESTROWAŁY KAMERY. PIOSENKARZ MOCNO NARAZIŁ SIĘ OPIEKUNOM KRÓLIKÓW W STUDIU. CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: UTARŁO SIĘ PRZEKONANIE, ŻE PIES UPODABNIA SIĘ DO WŁAŚCICIELA. CZASEM MOŻNA GO JEDNAK POMYLIĆ Z BOHATEREM FILMOWYM CZY ZWYKŁYM PRZEDMIOTEM

Portal "Życie News" pisał również: FILIP CHAJZER ROZPOCZĄŁ NOWY ETAP W SWOIM ŻYCIU. GOSPODARZ DZIEŃ DOBRY TVN POTWIERDZIŁ MEDIALNE DONIESIENIA. W SIECI ZNALAZŁO SIĘ ZDJĘCIE Z RANDKI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WŁAŚCICIELE MIESZKAŃ I DOMÓW MUSZĄ WYPEŁNIĆ NOWY OBOWIĄZEK. BRAK PEWNEGO DOKUMENTU MOŻE SKUTKOWAĆ KONIECZNOŚCIĄ ZAPŁATY. KTO MUSI O NIEGO WYSTĄPIĆ