Jak podaje portal "Super Express", premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson został honorowym obywatelem Odessy. Informację na ten temat przekazał w piątek wieczorem mer tego przepięknego miasta nad Morzem Czarnym - Hennadij Truchanow. W wywiadzie dla brytyjskiej stacji BBC, Truchanow podkreślił, że mieszkańcy Ukrainy bardzo doceniają wszystko, co robi dla nich premier Johnson i Brytyjczycy.

Boris Johnson honorowym obywatelem Odessy

Truchanow przekazał, że zdecydował o uhonorowaniu Johnsona odznaką Grigoriosa Maraslisa I, II i III stopnia, co oznaczało jednoczesne przyznanie mu honorowego obywatelstwa miasta. Maraslis był działaczem społeczno-politycznym, który był burmistrzem Odessy w okresie od 1878 do 1895 roku. Ostatni raz, takie wyróżnienie przypadło Brytyjczykowi w 1862 roku.

Mer Odessy odnosząc się do wojny toczącej się obecnie na Ukrainie, podkreślił, że nie jest to walka tylko pomiędzy Rosją a Ukraińcami, ale walka, w której po jednej stronie jest "faszyzm 2.0", po drugiej zaś cywilizowany świat Zachodu.

Boris Johnson/YouTube @KPRM
Boris Johnson/YouTube @KPRM

Nie pierwsze wyróżnienie dla Borisa Johnsona

Ukraińcy bardzo mocno doceniają Borisa Johnsona i zaangażowanie Wielkiej Brytanii w pomoc dla walczącej Ukrainy. Dokładnie 7 czerwca brytyjski premier został jednym z członków stowarzyszenia Kozaków z Czernihowa (miejscowość w północnej Ukrainie). Z tej okazji Johnson zyskał nawet nowe imię - Borys Czupryna.

Brytyjski szef rządu od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainie stara się wspierać Ukrainę zarówno w wymiarze politycznym i wojskowym. Do tej pory Wielka Brytania przekazała naszym zachodnim sąsiadom pomoc w wysokości 3 mld funtów. Więcej przekazali tylko Amerykanie.

Boris Johnson/YouTube @The Telegraph
Boris Johnson/YouTube @The Telegraph

Co sądzicie o wyróżnieniu dla Borisa Johnsona?

To też może cię zainteresować: Mieszkanie Patryka Jakiego robi piorunujące wrażenie. W każdym pomieszczeniu jednak znajduje się ten sam element. O czym mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Beckhamowie zapraszają synów i ich partnerki na wakacje na luksusowym jachcie we Włoszech pomimo plotek o rozłamach

O tym się mówi: Kamil Stoch odpowiada na pytania fanów. Skoczek ujawnił szczegóły dotyczące przygotowań do konkursów. Prawda może zdziwić