Jak przypomina portal "Super Express", u Lecha Wałęsy potwierdzono zakażenie koronawirusem. Informacja o tym obiegła media w piątek 21 stycznia. Objawy, z jakimi zmagał się były prezydent wywołały dużo obaw wśród jego sympatyków. Czy legendarny przywódca Solidarności czuje się już lepiej?

Lech Wałęsa zakażony koronawirusem

W ubiegły piątek media obiegła informacja o złym samopoczuciu byłego prezydenta. Sam Lech Wałęsa w mediach społecznościowych pisał, z jakimi objawami przyszło mu się mierzyć. Wałęsa uskarżał się na ból głowy, niemożność rozgrzania swojego ciała, bóle kości.

"Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała. Co robić?" - pisał zaskoczy prezydent, który zakaził się pomimo przyjęcia trzech dawek szczepienia przeciw Covid-19. Choć post Lecha Wałęsy brzmiał dość dramatycznie, jak zapewnia Jarosław Wałęsa, "nie jest aż tak źle".

Syn legendy Solidarności poinformował, że Lech Wałęsa ma gorączkę, kaszle i zmaga się z bólem całego ciała. Cały czas przy byłej głowie państwa czuwa jego żona, która dba, aby regularnie przyjmował leki i troszczy się o niego w chorobie. Faktycznie stan prezydenta nie może być aż tak zły, bo nadal pozostaje aktywny w mediach społecznościowych.

Komentarz lekarza

Pod postem Lecha Wałęsy, w którym informował, że uległ zakażeniu koronawirusem, pojawiło się wiele komentarzy. Jeden z nich pozostawił lekarz Konrad Fiałka. Lekarz podkreślił, że szczepionki opracowane przeciw Covid-19 chronią przed ciężkim przebiegiem i znacznie ograniczają ryzyko zgonu.

Jednocześnie wskazał, że niezwykle zakaźny wariant, jaki zaczyna dominować także w Polsce, wymyka się odpowiedzi immunologicznej. To oznacza, że choć ryzyko zachorowania na Covid-19 jest mniejsze, to nadal pozostaje.

Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP

Lechowi Wałęsie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

To też może cię zainteresować: Sprawą Madzi z Sosnowca przed dekadą żyła cała Polska. Co dzieje się z rodziną dziewczynki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Kornhauser-Duda postanowiła zająć się ważną sprawą. Będzie omawiała ją z posłankami opozycji

O tym się mówi: Dodatkowe 500 złotych może trafić do seniorów. Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać ze wsparcia