Portal "Money" donosi, ile dni wolnych od pracy przypadnie nam w nowych 2021 roku. Według wyliczeń portalu, w tym roku będziemy pracować mniej o 8 godzin.

Kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać

Jeśli dzień wolny, wypada w sobotę lub niedzielę - wpolne od pracy - pracodawca winien wyznaczyć pracownikowi inny dzień wolny wzamian za ten weekendowy. W miejscach pracy, w których obowiązuje miesięczny system rozliczeń, zatrudniona osoba powinna pracować 2016 godzin zakładając, że sobota jest dniem wolnym od pracy.

Idąc tym tropem, uwzględniając wszystkie dni wolne, w 2021 roku będziemy pracować o osiem godzin krócej, niż w minionym 2020 roku.

Podając za portalem "Prawo.pl", harmonogram godzin wolnych od pracy w 2021 roku wygląda dość interesująco.

źródło: YouTube
źródło: YouTube

W styczniu wypada 152 godziny wolne, w lutym 160 godzin, marzec to 184 wolne godziny, kwiecień to 168 wolnych godzin, w maju wypadną nam 152 godziny, w czerwcu 168 godzin, w lipcu 176 godzin, sierpień przyniesie nam 176 wolnych od pracy godzin, wrzesień także 176, październik natomiast 168, listopad o osiem mniej, czyli 160 wolnych godzin, a w grudniu nie będziemy pracować 176 godzin.

Należy przy tym zwrócić uwagę na fakt, że w 2021 roku, 1 maja i 25 grudnia przypadają w sobotę, co oznacza, że pracodawcy będą zobowiązani do wyznaczenia pracownikom dwóch dni wolnych, które de facto przepadają.

Rozliczanie godzin nadprogramowych jest sprawą zupełnie inną, jednak pamiętajmy też, że zmieniły się stawki za pracę na nocnych zmianach, co dotyczy też wypłaty za nadgodziny odbywane w porach nocnych.

Co o tym sądzicie? Czy obecna sytuacja potrwa na tyle długo, by zniweczyć plan i obliczenia dotyczące wolnych od pracy godzin?

O tym się mówi: Znaki i symbole, których włamywacze używają do oznaczenia Twojego domu przed akcją. Warto poznać

Zerknij tutaj: Szabrownicy splądrowali miejsce spoczynku małego dziecka. Powody tego czynu budzą odrazę i mdłości

Nie przegap też tego: Córka Agaty Mróz dorasta. Jak teraz wygląda i żyje 12-letnia Liliana