Nieprzyjemne sytuacje mają miejsce na jednym z olsztyńskich osiedli. Jak się okazuje, grasują tam dziki.

Mieszkańcy boją się wychodzić z domu!

Sytuacja jest niezwykle poważna, a wszystkiemu winne są dziki. Ostatnio jeden z nich zaatakował mężczyznę, który wyszedł z psem na spacer.

Jak relacjonuje pan Krystian, wszystko wydarzyło się kiedy przechodził z psem tuż obok śmietnika. Nie był gotowy na to, co za chwilę miało się wydarzyć!

Wysoki na metr. Sięgał mi do biodra! Doskoczył w naszą stronę. Pies stanął w mojej obronie, co dzika jeszcze bardziej rozjuszyło. Zaczęła się ostra walka, nie mogłem rozłączyć zwierząt. Na dodatek smycz, którą miałem w ręku, została mi siłą wyrwana. Nie dałem rady jej utrzymać. Dzik dosłownie zagryzał mi psa! Na moich oczach! To amstaf, ale nie dał rady – opowiadał mężczyzna w wywiadzie dla Gazety Olsztyńskiej.

Po walce dzik uciekł, a pan Krystian natychmiast udał się z psem do weterynarza. Na szczęście zwierzę otrzymało szybką i specjalistyczną pomoc i wraca do zdrowia.

Jednak zarówno pan Krystian jak i inni mieszkańcy osiedla są pełni obaw. Co jeśli dzik zaatakuje dziecko?

Źródło: Fakt.pl

Takich przypadków jest więcej!

Jak się jednak okazuje, sytuacja w jakiej znalazł się pan Krystian nie jest odosobniona. Do portalu Olsztyn.com.pl zgłosiła się pani Maria, która również miała nieprzyjemne spotkanie z dzikiem i zdecydowała sie opowiedzieć swoją historię.

Dużo ludzi wypisuje, że dziki są przyjaciółmi psów, że podchodzą i nic nie robią, niech sobie chodzą po osiedlach, przecież są tylko głodne... no cóż. Wczoraj mojego psa zaatakował odyniec. Chciałam was tylko przestrzec. Uważajcie na siebie, dzieci i swoje zwierzaki. Ps. dla tych najmądrzejszych, pies był na smyczy - wyznała kobieta w rozmowie z portalem.

Miejmy nadzieję, że władze miasta zainteresują się całą sprawą i skutecznie rozwiążą problem z dzikami, które terroryzują mieszkańców Olsztyna.

Źródło: Fakt.pl

Zobacz także: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE MA JUŻ WĄTPLIWOŚCI. NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ NOWE WYTYCZNE

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: SYTUACJA W POLSCE WCIĄŻ NIE JEST NAJLEPSZA. NIEUSTANNIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA. GDZIE TYM RAZEM