Dzisiejszej nocy miało miejsce uchwalenie Tarczy 4.0. Jakie zmiany zostały wprowadzone?

Sejm wziął pod uwagę kilka poprawek

Jak się okazuje, do 28 czerwca tego roku zostanie przedłużony zasiłek opiekuńczy. Obecnie można już złożyć wniosek w tej sprawie do ZUSu jednak zakład czeka jeszcze na druki, które będą obejmować zatwierdzone dziś w nocy poprawki.

Co ciekawe, rząd nie wziął jednak pod uwagę sugestii, jakie wystosowała opozycja. Dotyczyły one między innymi tego, aby zostało przywrócone pozwolenie na handel w niedzielę, które obowiązywałoby do końca bieżącego roku. Rząd nie zgodził się także na to, aby zawiesić wpłaty do PPK realizowane przez pracowników.

Kolejnym pomysłem, jakim odrzucił obecny rząd, a który mocno próbowała przegłosować opozycja było zawieszenie w przyszłym roku wpłat do budżetu państwa z tak zwanego tytułu „Janosikowego”.

Oznacza to tyle, że nadal samorządy, które posiadają zasobniejsze finanse, będą musiały podzielić się swoimi funduszami z tymi regionami naszego kraju, które nie są aż tak bogate.

Źródło: samorzad.pap.pl

Wraz z wprowadzeniem Tarczy 4.0. pojawi się wiele ograniczeń, które mocno odczują pracownicy.

Pracodawca dalej będzie mógł ograniczyć pracownikowi wynagrodzenie oraz czas jego pracy, a także będzie mógł nałożyć na pracownika obowiązek wykorzystania zaległych dni urlopowych, bez zgody pracownika.

Jak pisze portal Fakt.pl, pracodawca może ograniczyć wysokość odprawy dla pracownika. Może ona obecnie wynosić tylko 10 razy tyle, co najniższe wynagrodzenie, czyli 2600 złotych brutto.

Pracownik może być również skierowany przez swojego pracodawcę do wykonywania pracy zdalnej, ale w każdej chwili może on być zobowiązany do natychmiastowego powrotu do normalnego trybu pracy.

Tarcza 4.0. przewiduje także możliwość przeprowadzenia zdalnych kontroli skarbowych, z wykorzystaniem poczty lub też drogi elektronicznej.

Do 31 grudnia bieżącego roku można również składać wnioski o pożyczki dla firm, do których rząd dopłaci około 570 milionów złotych. Eksperci przewidują, że Polacy zaciągną pożyczki na firmy w łącznej wysokości 30 miliardów złotych.

Źródło: przegladpiaseczynski.pl/

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: GDZIE LATEM BĘDZIE MOŻNA ZAPARKOWAĆ PRZY PLAŻY? ZNANE SĄ JUŻ STAWKI OPŁAT

Jak informował portal Życie: MADZIA Z ZESPOŁU "PIĘKNI I MŁODZI" "ZAŚWIECIŁA" BIELIZNĄ NA WAŻNEJ UROCZYSTOŚCI WŁASNEJ CÓRKI. NIE UMKNĘŁO TO UWADZE INTERNAUTÓW

Portal Życie pisał również o… IMGW WYDAŁO ALERTY, POLACY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. POGODA ZMIENI SIĘ GWAŁTOWNIE, METEOROLODZY OSTRZEGAJĄ