Paweł Adamowicz był cenionym prezydentem Gdańska. Świadczy o tym fakt, że pełnił tą funkcję od 1998. Stale dbał o relacje z mieszkańcami miasta oraz aktywnie angażował się w sprawy lokalnej społeczności.

Prezydent zginął tragicznie w styczniu br. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie swojego przemówienia został zaatakowany przez Stefana W., który zadał mu kilka ciosów nożem. Pomimo wielogodzinnych prób ratowania jego życia, Adamowicz zmarł.

Mężczyzna pozostawił pogrążoną w żałobie żonę Magdalenę i dwie córki. Od tego tragicznego wydarzenie minęło sporo czasu, jednakże wdowa po prezydencie wciąż nie może pogodzić się ze stratą. Z sentymentu dalej trzyma w domu większość jego rzeczy.

Magdalena Adamowicz zdobyła się na udzielenie poruszającego wywiadu dla magazynu Viva!. Kobieta wyznała jak bardzo tęskni za mężem.

- „W weekendy jedliśmy razem śniadania, to Paweł robił świetną jajecznicę. W niedziele chodziliśmy na obiady do jego rodziców, po czym on wyciągał się na swoim kawalerskim łóżku, a córki kładły się po jego obu stronach i zasypiali na pół godzinki. A potem szliśmy na Stare Miasto na lody. Jeśli akurat miał wolną niedzielę. Takie wspomnienia przechowuję. I to one pomagają mi żyć.”

Przyznała także, że czas w jej przypadku nie leczy ran, a tęsknota za mężem jest z każdym dniem silniejsza.

-„Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku. Teraz jest mi jeszcze trudniej” – wyznała.

Pomimo bólu i cierpienia, które teraz przeżywa, kobieta przebaczyła Stefanowi W. wyrządzoną krzywdę.

-„ Po co pielęgnować złe emocje? To niczego nie zmieni. Ten człowiek to narzędzie, ofiara systemu przepełnionego mową nienawiści, wszechobecną i na którą jest przyzwolenie z góry. A może ten człowiek jest chory? Moi teściowie modlą się o jego nawrócenie. Żal mi jego matki. To dla niej jest moje wybaczenie.”

Przypomnij sobie o… CZY CZEKAJĄ NAS BIAŁE ŚWIĘTA. OTO POGODA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I POCZĄTEK ROKU

Jak informował portal Życie: "NA POLICJANTA" TO NOWA METODA OSZUSTÓW. LUDZIE STRACILI PONAD 150 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Portal Życie pisał również o… ZA MIESIĄC ZMIENIĄ SIĘ NAZWY PONAD 20 MIEJSCOWOŚCI. CZY TO OZNACZA WYMIANĘ DOKUMENTÓW