Wielu z nas posiada w swojej szafie kilka ulubionych par butów, które maja za sobą już „pierwszą młodość” i zaczynają być na nich widoczne ślady noszenia. Nie zawsze musimy udawać się z tym do szewca. Są sposoby, które w krótkim czasie i przy pomocy domowych środków pozwolą na odnowienie obuwia.

Jednym z najpopularniejszych sposób na odratowanie buta jest pomalowanie go specjalną farbą. Jest to szybka oraz prosta metoda, która ratuje nas przed wizyta u szewca. Aby pomalować obuwie należy zakupić farby na bazie wody lub alkoholu. Pierwsze z nich będą odpowiednie dla butów skórzanych (wszelkie rodzaje skór naturalnych oraz sztucznych), co ważne muszą być to skóry gładkie. Drugi rodzaj farb trwale wnika w strukturę materiału dlatego tez sprawdzi się na butach ze skóry licowej, nubukowych i zamszowych.

Przed przystąpieniem do malowania obuwia należy je dokładnie wyczyścić.

Obuwie YouTube@ Colourlock Polska

Aby pozbyć się zarysowań, przebarwień czy ubytków możesz zastosować także krem koloryzujący. Gama produktów na rynku jest ogromna. Pamiętaj by wybierać pastę w kolorze obuwia lub o ton ciemniejszą.

Świetnie sprawdzają się także popularne pasty do butów. Dostępne są w wielu kolorach jak i bezbarwne.

Pielęgnacja zamszowych butów jest bardziej skomplikowana niż w przypadku choćby obuwia skórzanego. Są jednak sposoby, które pomagają usunąć lekkie zarysowania.

Jeśli buty są suche, prostą metodą jest czyszczenie ich przy pomocy białej gumki do ścierania (kolorowa może farbować). Wystarczy pocierać nią but – zupełnie tak, jakby zmazywało się ołówek z kartki.

Inną metodą jest czyszczenie zamszowego obuwia specjalna szczotką– z włosiem. To właśnie systematyczne szczotkowanie zamszu i nubuku przynosi najlepsze efekty.

Obuwie YouTube@ To łatwe TV

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KAMIL STOCH Z TRZECIM ZŁOTYM ORŁEM! SKOCZEK DAŁ KIBICOM OGROM RADOŚCI. WYGRAŁ TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI 20 LAT PO LEGENDARNYM ZWYCIĘSTWIE ADAMA MAŁYSZA

O tym się mówi w Polsce: ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI TO NIE TYLKO PRESTIŻ, ALE I SPORE PIENIĄDZE. ILE ZAROBIŁ KAMIL STOCH NA WYGRANEJ W TCS? W GRZE DUŻA WYGRANA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA W CIĄŻY CZUŁA SIĘ ŹLE. PO PORADZIE NIE MOGŁA UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. CIAŁO JEJ DZIECKA POKRYWAŁY ZNAMIONA. CO STAŁO SIĘ POTEM

Z życia gwiazd: MARCIN DUBIENIECKI JEST NIESAMOWICIE DUMNY ZE SWOJEJ CÓRKI! BYŁY MĄŻ MARTY KACZYŃSKIEJ CHWALI SIĘ W SIECI SUKCESEM SWOJEJ POCIECHY