W ostatnim czasie wiele osób próbuje używać jak najmniej środków chemicznych, zarówno w swoim domu, jak i w pracach w ogrodzie. Staramy się nawozić rośliny naturalnymi nawozami, a opryski z reguły wykonujemy za pomocą środków pozyskanych z roślin.

Naturalny pomocnik w ogrodzie!

Według informacji przekazanych przez portal Pomorska, do wielu zadań w naszym ogrodzie z powodzeniem możemy wykorzystać także ocet, który na co dzień służy nam w kuchni. W czym zatem może nam pomóc?

Jak się okazuje, ocet może być bardzo skuteczny w walce ze szkodnikami, które odwiedzają nasz ogród. Aby go zastosować do tego celu, wystarczy użyć jego rozcieńczenia z wodą – 1 miarka octu na 10 miarek wody. Do wykonanego roztworu możemy dodać także mydło, które zapewni odpowiednie przyleganie naszego preparatu do powierzchni roślin. Tak przygotowany roztwór przelewamy do spryskiwacza i opryskujemy nim nasze rośliny.

W tym przypadku ważne jest jednak, aby zastosować odpowiednie rozcieńczenie octu (zbyt silne może zniszczyć roślinę), a co więcej takich oprysków nie powinniśmy stosować na młodych roślinach lub też kwiatach.

Jak pozbyć się mrówek?

Za pomocą octu spirytusowego z powodzeniem możemy także zakwasić glebę. Wtedy rozcieńczamy go wodą w nieco mniejszej proporcji, niż w poprzednim przypadku, bowiem na jedną miarkę octu używam tylko ośmiu miarek wody. Takim roztworem podlewamy podłoże, na około trzy tygodnie przed planowanym zasadzeniem rośliny.

Ocet okazuje się być także skutecznym środkiem w walce z mrówkami! Wystarczy spryskać ich gniazda, lub też ścieżki utworzone przez te owady nierozcieńczonym roztworem, a w mig wyniosą się z naszego ogrodu!

Co więcej, ocet z powodzeniem posłuży nam do mycia doniczek czy też wazonów. Dodanie go do wody, a następnie namoczenie doniczki w takim roztworze pomoże nam usunąć wszystkie osady oraz naloty, z którymi nie mogliśmy się uporać.

Jak dbać o ogród? / YouTube: Arletta Ki w OGRÓDKU

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ KOLEJNA POMYŁKA W POPULARNYM PROGRAMIE! PROWADZĄCY "DZIEŃ DOBRY TVN" POPEŁNIŁ SPORY BŁĄD

Przypomnij sobie: PRAWDA O TYM, CO TOMASZ KAMMEL NAPRAWDĘ MYŚLI O MARZENIE ROGALSKIEJ WYSZŁA NA JAW. PREZENTER WRESZCIE SKOMENTOWAŁ JEJ ODEJŚCIE Z TVP. POSZŁO NA ŻYWO

Portal "Życie" pisał również: MRÓWKI NIE CHCĄ WYNIEŚĆ SIĘ Z DOMU, MIMO STOSOWANIA WIELU METOD I CHEMICZNYCH ŚRODKÓW? SĄ NA NIE PROSTE SPOSOBY NASZYCH BABĆ. MOŻNA JE WYKORZYSTAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: DA SIĘ ZRZUCIĆ WAGĘ DWÓCH DOROSŁYCH MĘŻCZYZN? UZNAWANA ZA NAJCIĘŻSZĄ NA ŚWIECIE KOBIETA UDOWODNIŁA, ŻE WSZYSTKO JEST MOŻLIWE. DZIŚ WYGLĄDA JAK BOGINI