Jak podaje portal "Pikio", coraz więcej osób stara się żyć ekologiczniej i poszukuje naturalnych metod sprzątania domowych przestrzeni. Nie ma już chyba osoby, która nie słyszła o cudownych właściwościach octu, czy kwasku cytrynowego. Niewiele osób wie, że w domowych porządkah może pomóc również czosnek. Najlepiej sprawdzi się w czyszczeniu toalety.

Z czosnkiem sprzątanie będzie jeszcze łatwiejsze

Sprzątanie nie jest ulubionym zajęciem bardzo wielu z nas. Szorowanie, mycie, czyszczenie domowych zakamarków zajmuje czas i pochłania energię. Na szczęście są sposoby, żeby ułatwić sobie sprzątanie. Stosowały je jeszcze nasze babcie i co najważniejsze nie potrzebne są do tego duże nakłady finansowe.

Czosnek znajdziemy w każdej kuchni. Możemy go wykorzystać nie tylko do przygotowania potraw, ale także przy leczeniu przeziębienia dzięki właściwościom antybakteryjnym. Jest skuteczny przy leczeniu chorób układu oddechowego, bo działa jak naturalny antybiotyk. Można je także wykorzystać przy sprzątaniu. Wystarczy główkę czosnku wrzucić do muszli klozetowej, żeby była czysta.

Pixabay

Usunie bakterie

W łazience i toalecie mamy do czynienia z bakteriami i pleśną. Trzeba dbać o czystość toalety i armatury, żeby nie stała się siedliskiem niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Żeby zachować je w czystości sięgamy po środki chemiczne.

Niestety mogą one działać szkodliwie na układ oddechowy, błony śluzowe i skórę. Dlatego lepiej wykorzystać czosnek. Jak wyczyścić za jego pomocą sedes? Wystarcza obrać ząbek czosnku i wrzucić go do muszli klozetowej. Zostawiamy go na całą noc i powtarzamy zabieg co najmniej dwa razy na tydzień.

Pixabay

A jakie wy znacie zaskakujące zastosowania czosnku?

To też może cię zainteresować: Pranie pożera potężną ilość prądu? Rozwiązań dla tego problemu jest wiele i są bardzo proste

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gliwice: 67-letni kierowca volkswagena usłyszał zarzuty w związku z sobotnim zderzeniem autokaru z busem. Rodziny 9 osób pogrążone w żałobie

O tym się mówi: Marta Kaczyńska zdecydowała się wreszcie zabrać głos. Padły mocne słowa, które nie wszystkim się spodobają