Lepiej unikać jedzenia nieświeżych produktów, ponieważ konsekwencje ich spożycia mogą być opłakane. Jak jednak zweryfikować ich przydatność do spożycia?

Jajka są jednym z ulubionych produktów wielu Polaków!

Wiele z nas nie wyobraża sobie dnia bez zjedzenia jajek! Te produkty zagościły na stałe w naszej kuchni. Jak się okazuje ich jedzenie jest niezwykle ważne.

Jajka zawierają wiele potrzebnych do życia składników, a przede wszystkim dostarczają nam duże ilości białka, tak ważnego w naszej diecie.

Można je przyrządzić na wiele sposobów. Największą popularnością wśród Polaków cieszy się chyba poranna jajecznica przyrządzona na boczku. Jednak mało kto nie lubi jajek na twardo czy też na miękko.

Ponadto wykorzystujemy je do ciast, naleśników, omletów, sałatek, przyrządzania mięs czy nawet do koktajli. Możemy więc stwierdzić, że są nam potrzebne niemal w każdej potrawie!

Ważne jest jednak, aby dokładnie sprawdzić czy jajko, które zamierzamy zjeść na pewno jest świeże. Jak tego dokonać?

Banalny sposób na sprawdzenie świeżości jajek!

Jak się okazuje, sposób jest banalnie prosty. Do miski nalewamy zimnej wody, a następnie umieszczamy w niej jajka i obserwujemy ich zachowanie.

Jeśli jajka wypłyną na powierzchnię wody lepiej ich nie spożywać i najlepiej natychmiast wyrzucić je do kosza.

Jednak jeśli jajko opadło na dno miski i leży na boku, będzie świetnym produktem do przyrządzenia jajecznicy. Jeśli zaś stoi pionowo to idealnie nada się do zjedzenia po ugotowaniu na twardo!

Pamiętajmy także o tym, aby po przyrządzeniu jajek dokładnie umyć ręce wodą z dużą ilością mydła! Na jajkach mogą się powiem znajdować bakterie Salmonelli, które są dla nas bardzo szkodliwe!

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT