Środki i akcesoria, które ułatwia nam porządki

Zanim zaczniemy pisać o detergentach, które przydadzą się podczas porządków, musimy przypomnieć o ochronie naszych dłoni, dlatego powinnyśmy sprzątać w rękawiczkach ochronnych.

Środkami, dzięki którym sprzątanie będzie łatwiejsze, są wszelkiego rodzaju płyny do sprzątania, takie jak: płyny do podłóg i szyb czy te przeznaczone do usuwanie trudnych zabrudzeń. Przydatne okażą się także mleczka do czyszczenia, a nawet silny detergent jakim jest np. domestos.

Do nakładania środków przydadzą się m.in. ściereczki, gąbki, mopy, szczoteczki, wśród których pomocna okaże się także szczoteczka do zębów, dziki której dotrzemy do trudno dostępnych miejsc.

Kiedy zacząć porządki

Aby uporać się ze świątecznymi porządkami i mieć czas na przygotowanie potraw i dekoracji, najlepiej jest rozpocząć sprzątanie już na 2 tygodnie przed świętami.

Krok po kroku, czyli od czego zacząć sprzątanie?

Świąteczne porządki należy podzielić na kilka etapów. Pierwszy z nich, jest etapem, który możemy rozpocząć już na początku grudnia. Porządki, które możemy rozpocząć na miesiąc przed świętami to m.in. te, w którym możemy pozbyć się z naszego domu niepotrzebnych rzeczy takich jak np. ubrania czy przedmioty, które zalegają w naszym domu. Można także wytrzepać dywany i wymieść kurz zza mebli. Warto pomyśleć także o praniu kanap, zima powietrze jest wilgotne, dlatego meble, które wyczyścilibyśmy na chwilę przed świętami, mogłyby zwyczajnie nie wyschnąć.

Kolejnym etapem jest mycie okien, a także pranie firanek i zasłon. Do mycia okien najlepiej wykorzystać ściereczkę z mikrofibry i ściągaczkę. Ramy okna należy umyć środkiem, który pozbędzie się zabrudzeń, jakie trafiają na nie z zanieczyszczonego powietrza, swietnie sprawdzi się do tego mleczko. Szyby tradycyjnie myjemy płynem do szyb. Więcej na temat mycia okien, pisaliśmy tutaj. W tym czasie możemy także rozpocząć czyszczenie wszelkiego rodzaju szkła np. porcelany czy kieliszków.

Następnym krokiem do czystego domu, jest sprzątanie kuchni i łazienki. W tym przypadku przyda się znajomość zasady, mówiącej o tym, że sprzątać należy od góry do dołu. W związku z tym należy zacząć od pozbycia się kurzu i pajęczyn, następnie przechodzimy do wieszanych polek, lamp, gniazdek i włączników, obrazów, drzwi i futryn, a na końcu zajmujemy się podłogą.

Portal "Życie" informuje... JAK PORADZIĆ SOBIE Z PARUJĄCYMI SZYBAMI W SAMOCHODZIE? OTO NIEZAWODNY SPOSÓB!

Warto przypomnieć... NATARCZYWI TELEMARKETERZY TO PRAWDZIWA ZMORA! A WYSTARCZY JEDNO ZDANIE DO SŁUCHAWKI I PO PROBLEMIE