Chociaż nowy miesiąc kalendarzowy nadszedł, pogoda w Polsce pozostaje ustabilizowana. W sobotę czeka nas kolejny ciepły, ale burzowy dzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed burzami z gradem na terenie całego kraju. Gdzie zjawiska te mogą być szczególnie groźne? Sprawdź prognozę na 1 czerwca 2024!


IMGW przewiduje, że sobota będzie dniem pochmurnym. Rano nad morzem mgła może ograniczać widzialność do 300 metrów. Po południu prognozuje się burze z deszczem, a lokalnie również z gradem. Opady w czasie burz mogą sięgać nawet 30 mm, a w niektórych miejscach nawet 50 mm.


Temperatura powietrza w Polsce będzie się wahać w zależności od regionu. Nad morzem termometry wskażą zaledwie 17°C, na południowym zachodzie niewiele więcej, bo 19°C. Znacznie cieplej będzie w centrum i na wschodzie kraju, gdzie temperatury mogą sięgnąć 24°C. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry wskażą do 26°C.


Wiatr w sobotę będzie słaby do umiarkowanego, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru mogą sięgać 90 km/h.


IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami dla wszystkich województw.


Ostrzeżenie pierwszego stopnia:

województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie

Ostrzeżenie drugiego stopnia:

województwa: lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, śląskie, opolskie, małopolskie, świętokrzyskie, łódzkie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie

To też może cię zainteresować: Święto w rodzinie Golców. Radością podzielili się w sieci. Mogą być dumni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Matka poprosiła o zrzeczenie się spadku po naszym ojcu": mój mąż w porę dostrzegł jej przebiegły plan