Dramatyczne sceny podczas II tury wyborów samorządowych na Podlasiu! Kandydat na wójta gminy Trzcianne (powiat moniecki) został potrącony przez samochód, gdy próbował powstrzymać dowóz wyborców do lokalu. Mężczyzna trafił do szpitala, a policja bada sprawę pod kątem zarówno wykroczenia drogowego, jak i złamania ciszy wyborczej.


Kandydat na wójta walczy o życie!


Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 kwietnia, podczas ciszy wyborczej. Jak informuje rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, do mundurowych wpłynęło zgłoszenie o dwóch osobach, które miały dowozić innych na głosowanie. Jedną z tych osób miał być kandydat na wójta, a jeden z samochodów biorących udział w procederze potrącił mężczyznę, który próbował zatrzymać go od strony maski, informuje Super Express.


Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca samochodu, który go potrącił, stracił prawo jazdy.


Policja bada sprawę!


Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia drogowego, a także bada, czy doszło do złamania ciszy wyborczej. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, od zakończenia kampanii wyborczej do zamknięcia lokali wyborczych obowiązuje zakaz prowadzenia agitacji wyborczej. Dowóz wyborców do lokali może być uznany za formę niedozwolonej agitacji.

Sprawa budzi wiele kontrowersji!


Zdarzenie wywołało wiele emocji i kontrowersji. W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze sugerujące, że potrącenie kandydata na wójta było celowe. Policja nie komentuje jednak tych doniesień i zapewnia, że prowadzi rzetelne śledztwo.


Wybory 2024: Incydenty na Podlasiu!


To nie jedyny incydent, do którego doszło podczas wyborów samorządowych na Podlasiu. Policja odnotowała w sumie 7 zdarzeń związanych z łamaniem ciszy wyborczej. W innych przypadkach chodziło o wywieranie wpływu na sposób głosowania poprzez kierowanie gróźb i wyzwisk, odstąpienie karty do głosowania innej osobie, a także umieszczenie na portalu społecznościowym fotografii z banerem wyborczym.


To też może cię zainteresować: Ewa Błaszczyk walczy o córkę. Przekazała najnowsze wiadomości w sprawie Oli. "Miała takie załamanie oddechowe, że bałam się o jej życie"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Filip Antonowicz zalicza wpadkę na żywo. Musiał przepraszać gościa w "Pytaniu na śniadanie"