Zbigniew Ziobro, lider partii Suwerenna Polska, wyraził głęboką żałobę po śmierci Stanisława Witka, męża byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Na platformie X (dawniej Twitter) pojawił się wzruszający post, w którym polityk wspomniał o zmarłym oraz złożył kondolencje rodzinie.

Stanisław Witek zmarł w sobotę (13 kwietnia) w wieku 72 lat po długiej i ciężkiej chorobie. Przez wiele lat był w stanie wegetatywnym, co szeroko komentowano w mediach.

Pogrzeb zaplanowany został na środę (17 kwietnia) w Jaworze, gdzie obecność zapowiedział nawet prezes PiS Jarosław Kaczyński, informuje Goniec.


Zbigniew Ziobro, w swoim wpisie, podkreślił wkład Stanisława Witka w edukację młodego pokolenia oraz jego zaangażowanie w walkę o wolność i prawa obywatelskie w czasach stanu wojennego. Polityk uczcił pamięć zmarłego, składając również wyrazy współczucia jego żonie Elżbiecie Witek oraz całej rodzinie.


Stanisław Witek był nie tylko mężem prominentnej polityk, ale także aktywistą i nauczycielem. Od 1977 do 1983 roku pracował jako wychowawca w Państwowym Zakładzie Wychowawczym w Jaworze oraz uczył historii w szkole podstawowej w Paszowicach. Był również członkiem Komitetu Założycielskiego "Solidarności" pracowników Oświaty i Wychowania.


Po wprowadzeniu stanu wojennego aktywnie angażował się w działalność opozycyjną, kolportując nielegalne gazety, uczestnicząc w protestach i akcjach plakatowych. Za swoją działalność był wielokrotnie zatrzymywany. W uznaniu jego wkładu w walkę o wolność został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.


To też może cię zainteresować: Zbigniew Ziobro pogrążony w żałobie. Opublikował poruszający wpis

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Działkowcy na celowniku! Ruszyły kontrole. Kara sięga 5 tys. zł