W minioną niedzielę w Toruniu rozegrał się wyjątkowy scenariusz. W oknie życia przy ulicy Szosa Bydgoska 1 rozległ się alarm, a na miejscu Siostry Pasterki odnalazły maleńką dziewczynkę, której nadały imię Marysia.


Okno życia prowadzone przez Toruńskie Centrum Caritas im. Bł. Marii Karłowskiej stało się miejscem cudu. To właśnie tam, w otoczeniu troski i bezpieczeństwa, maleńka Marysia rozpoczęła swoje nowe życie. Siostry Pasterki wraz z księgową, usłyszawszy alarm, natychmiast zareagowały, otaczając dziecko troską i opieką, informuje Wirtualna Polska.


Marysia - symbol nadziei


Dziewczynka, choć malutka, emanuje pogodą ducha. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań w szpitalu, jej stan zdrowia określono jako dobry. Marysia stała się symbolem nadziei nie tylko dla siebie, ale również dla wszystkich, którzy wierzą w dobroć i siłę ludzkich serc.


Okno życia - szansa na nowe życie

Głównym celem okna życia jest stworzenie bezpiecznej przystani dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą pozostać pod opieką biologicznych rodziców. To miejsce, gdzie anonimowo można przekazać dziecko, zapewniając mu tym samym szansę na godne życie i miłość w nowej rodzinie.


Bezpieczna przestrzeń dla matki i dziecka


Okno życia to nie tylko szansa dla dziecka, ale również dla matki, która w trudnej sytuacji życiowej może podjąć odpowiedzialną decyzję o jego przyszłości. Anonimowość i bezpieczeństwo gwarantowane przez to miejsce dają jej czas na przemyślenie swoich wyborów i podjęcie najlepszej decyzji dla dobra dziecka.


To też może cię zainteresować: Alicja Bachleda-Curuś zachwyca fanów. Posypały się komplementy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Wybieraj, albo ja, albo twoja córka": Powiedział mi mój partner. Decyzja mogła być tylko jedna