W środę, 6 marca, opłakujemy kolejną stratę w Polskich Siłach Zbrojnych. Drugi z żołnierzy, poszkodowany w tragicznym wypadku na poligonie w Drawsku Pomorskim, zmarł w szpitalu w Szczecinie. Informację tę przekazała 1. Warszawska Brygada Pancerna, zatroskana nad losem swoich żołnierzy.


Przypomnijmy, że do nieszczęścia doszło we wtorek, 5 marca, podczas programowego ćwiczenia 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Na pasie taktycznym dwóch żołnierzy, 20-letniego szeregowego i 28-letniego kaprala, doszło do potrącenia przez pojazd gąsienicowy. W chwili wypadku żołnierze przechodzili procedurę ewakuacji, gdzie jeden pełnił rolę ratownika, a drugi był ratowanym. Nagłe zderzenie z pojazdem wojskowym sprawiło, że młody szeregowy stracił życie na miejscu, informuje Super Express.


28-letni kapral, mimo ponad doby walki o życie w szpitalu w Szczecinie, niestety również opuścił nas w środę popołudniu. 1. Warszawska Brygada Pancerna przekazała smutne wieści, podkreślając, że żołnierz zmarł otoczony wsparciem rodziny i współbraci z jednostki.
Obecnie wszczęto postępowanie prowadzone zgodnie z przepisami art. 355 Kodeksu Karnego, dotyczące spowodowania wypadku sprzętem wojskowym ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie jest odpowiedzialna za bieżące śledztwo.


To też może cię zainteresować: Wizje Baby Wangi dla 2024 roku nie są jednoznacznie optymistyczne. Co nas czeka


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Była żona Kamila Durczoka przerwała milczenie. Marianna Dufek postanowiła uchylić rąbka tajemnicy