Za nami pierwszy weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Niestety Polscy kibice nie mieli szczególnych powodów do zadowolenia, podobnie jak skoczkowie. Jak wskazuje portal "Goniec", kibiców szczególnie niepokoi aktualna dyspozycja Kamila Stocha. Skoczek z Zębu zabrał głos po swoich nieudanym występie. Padły wyjątkowo mocne słowa.

Za nami pierwszy weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich

W miniony weekend skoczkowie narciarscy zainaugurowali sezon. Skoczkowie walczyli na skoczni w fińskiej Ruce. Niestety nasi zawodnicy nie zaprezentowali się szczególnie dobrze. W sobotnim konkursie do finałowej trzydziestki udało się dostać tylko Dawidowi Kubackiemu, który ostatecznie zajął 21 lokatę.

W rozmowie z dziennikarzem Eurosportu Kubacki nie ukrywał, że przez chorobę nie trenował i choć miał nadzieję, że uda mu się powalczyć o wyższe miejsce, to niestety "ciało powiedziało, że jeszcze nie jest gotowe".

W niedzielę było nieco lepiej, bo w serii finałowej znalazło się dwóch naszych reprezentantów. Obok Dawida Kubackiego awans wywalczył także Piotr Żyła. Poniżej oczekiwań zaprezentował się Kamil Stoch, któremu nie udało się zakwalifikować do zawodów.

Gorzki komentarz Kamila Stocha

Kamil Stoch w rozmowie z dziennikarzem Eurosportu postanowił odnieść się do swojego niezbyt udanego występu. W jego słowach wyraźnie dało się wyczuć zastrzeżenia wobec sztabu szkoleniowego, choć zastrzegał, że tak nie jest.

"Nie do końca wierzyłem w pomysł na dzisiejszy skok. Nie chcę mówić, że myśl szkoleniowa jest zła, ale na tej skoczni nie czuję się dobrze. Za dużo było od razu u mnie zmian w skokach i trochę się w tym wszystkim pogubiłem" - powiedział Stoch.

Wiele osób zwróciło uwagę, że choć faktycznie Stoch odżegnuje się od tego, że jego słowa to krytyka "myśli szkoleniowej", to de facto ową krytyką jest. Piotr Majchrzak stwierdził, że wypowiedź Stocha "nie jest ładna i drużynowa".

Nieco innego zdania są internauci. Wskazują, że występ polskich skoczków jasno wskazuje, że krytyka wypowiedziana przez Stocha "nie jest przesadzona".

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Z pokoju moich dzieci zaczęły ginąć ciuchy i zabawki. W końcu odkryłam prawdę. Tego się nie spodziewałam

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kontrowersyjny duchowny znów wywołał ogromne poruszenie. Zabrał głos w sprawie tatuaży, które nazwał "pieczęcią diabła"

O tym się mówi: Biskupi wprowadzają zmiany w pogrzebach. Na jakie kroki się zdecydowano