O konieczności wprowadzenia zmian w Telewizji Polskiej mówiła w kampanii wyborczej większość ugrupowań politycznych, które dziś realnie przejmują władzę w kraju. Nie od dziś mówi się o masowych zwolnieniach. Jak informuje portal "Pomponik", głos w sprawie zwolnień w TVP zabrali eksperci. Czy faktycznie pracownicy stacji powinni drżeć o swoje posady?

Pracownicy TVP boją się zwolnień?

Zmiana rządu może oznaczać spore zmiany dla pracowników TVP, którzy od lat stali murem za rządem Zjednoczonej Prawicy. Wieść niesie, że gwiazdy Telewizji Polskiej obawiają się o swoje posady i zaczęli walczyć o zmiany zapisów w swoich umowach, które choć trochę pozwolą zabezpieczyć ich interesy.

Wiele osób zastanawia się, czy faktycznie gwiazdy TVP mają powody do obaw, czy nowe władze przymkną oko na to, co u publicznego nadawcy działo się przez ostatnie osiem lat rządów obozu Zjednoczonej Prawicy. Głos w sprawie zabrali eksperci, którzy w przeszłości związani byli z Telewizją Polską.

Prezes TVP w latach 2011-2015 Juliusz Braun stwierdził, że nie powinno się stosować odpowiedzialności zbiorowej. Jego zdaniem nie ma powodów, żeby zwalniano tych pracowników, którzy odpowiadali za kwestie techniczne, czy organizacyjne.

"Nie ulega natomiast wątpliwości, że natychmiast powinny zniknąć z ekranu osoby, które oddały swą twarz i nazwisko na służbę kłamliwej propagandy realizowanej w TVP nie tylko w programach informacyjnych" - stwierdził Braun.

Danuta Holecka/YouTube @Razem
Danuta Holecka/YouTube @Razem

"Żadnych czystek"

W podobnym tonie w rozmowie z "Wirtualnymi Mediami" wypowiedział się Jan Dworak, który sprawował kontrolę nad TVP w latach 2004-2006. Jego zdaniem nie powinno dochodzić w żadnym przypadku do "czystek", a jedynie do "rzetelnej oceny dokonań antenowych" osób zatrudnionych w stacji na Woronicza.

O jednostkowej ocenie dokonań dziennikarskich mówi także związany niegdyś z TVP Marek Czyż. Jego zdaniem każdy powinien odpowiedzieć indywidualnie za to, jaką rolę pełnił. Dodał, że raczej nie ma co spodziewać się, że klub zwolnionych będzie wyjątkowo ekskluzywny i zwolnień będzie sporo.

Danuta Holecka, Marta Kielczyk, Edyta Lewandowska/YouTube @TVP
Danuta Holecka, Marta Kielczyk, Edyta Lewandowska/YouTube @TVP

Co sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Z pokoju moich dzieci zaczęły ginąć ciuchy i zabawki. W końcu odkryłam prawdę. Tego się nie spodziewałam

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kontrowersyjny duchowny znów wywołał ogromne poruszenie. Zabrał głos w sprawie tatuaży, które nazwał "pieczęcią diabła"

O tym się mówi: Biskupi wprowadzają zmiany w pogrzebach. Na jakie kroki się zdecydowano