Telewizja Polska przez wielu uważana jest za tubę propagandową rządu. Trudno się temu dziwić, skoro pracownicy stacji mówią dokładnie tym samym językiem, co politycy Zjednoczonej Prawicy. Emocje budzą też zarobki największych gwiazd stacji. Jak podaje portal "Pomponik", Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie wskazała szereg nieprawidłowości przy zatrudnianiu prezenterów "Wiadomości". Wiadomo, ile zarabiają Danuta Holecka, Michał Adamczyk, Marta Kielczyk czy Edyta Lewandowska.

Zarobki pracowników Telewizji Polskiej

W raporcie przygotowanym przez kontrolerów NIK wykazano liczne nieprawidłowości związane z umowami zawieranymi między pracownikami "Wiadomości" a TVP. Ich umowy miały być przygotowywane niezgodne z obowiązującymi procedurami. Osoby zatrudnione w Telewizji Polskiej na etatach, zawierały także umowy inne umowy ze stacją.

Wielu pracowników "Wiadomości" zatrudniona ma być w stacji na umowach łączonych. Mowa tu o etacie, umowach o dzieło, czy kontraktach B2B. "Taka różnorodność form współpracy pozwala między innymi na pewne formy optymalizacji podatkowej, a także przeniesienie obowiązku opłat ZUS-u na pracodawcę" - wskazuje portal "Pomponik".

Zawieranie kilku umów było możliwe między innymi dlatego, że TVP zdjęło z dziennikarzy zakaz konkurencji. Dzięki temu przy zatrudnieniu na etacie, mogli także świadczyć usługi TVP w ramach kontraktów i innych umów.

Danuta Holecka/YouTube @Mateusz1668
Danuta Holecka/YouTube @Mateusz1668

Tyle zarabiają prowadzący "Wiadomości"

Z ustaleń dziennikarzy "Faktu" wynika, że od marca bieżącego roku zarobki Danuty Holeckiej wynoszą ok. 50 tysięcy złotych. Michał Adamczyk dostaje pensję sięgającą 47 tysięcy złotych. Nieco mniej dostają Edyta Lewandowskie oraz Marta Kielczyk - na ich konta wpływa miesięcznie około 40 tysięcy złotych.

Nie tylko gwiazdy "Wiadomości" mogą liczyć na sowite wynagrodzenie. Magdalena Ogórek pracuje w TVP Info na etacie, a do tego dorabia na umowie o dzieło zawartą ze stacją. Z tego tytułu trafia do niej ok. 50 tysięcy złotych.

Magdalena Ogórek/źródło: YouTube/TVP Info
Magdalena Ogórek/źródło: YouTube/TVP Info

Co sądzicie o takich zarobkach dziennikarzy TVP?

To też może cię zainteresować: Sympatycy Małgorzaty Tomaszewskiej wstrzymali oddech. Ciężarna prezenterka upadła na planie "Pytania na śniadanie"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To można znaleźć w sklepie prowadzonym przez ojca Tadeusza Rydzyka. Cena zaskoczy niejedną osobę

O tym się mówi w Polsce: Kontrole mogą zapukać do milionów Polaków. Każdy może trafić na feralna listę. ZUS sprawdza prawdziwość zwolnień. Kto może się spodziewać kontroli