Jak przypomina portal "O2", Lech Wałęsa jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, które pozwalają mu pozostać w stałym kontakcie z sympatykami. Ostatnio podzielił się z nimi wyjątkowo przykrą informacją. Odeszła jego wieloletnia asystentka Donata Turska. Internauci pospieszyli z kondolencjami i wyrazami wsparcia dla byłego prezydenta.

Lech Wałęsa przekazał wyjątkowo smutne informacje

W czwartek 21 września prezydent Lech Wałęsa zamieścił w mediach społecznościowych informację o śmierci Donaty Turskiej, która była jego wieloletnią współpracownicą, która cieszyła się jego pełnym zaufaniem.

"Z wielkim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wieloletniej, oddanej pracownicy, asystentki, sekretarki Biura Lecha Wałęsy - Donaty ...RiP" - przekazał w krótkim wpisie na Facebooku.

Były prezydent nie był jedyną osobą, która uczciła pamięć zmarłej. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wspominała Donatę Turską, jako osobę o ogromnym sercu, która nigdy nie wahała się przed niesieniem pomocy każdemu, kto jej potrzebował.

Sympatycy byłego prezydenta pospieszyli z kondolencjami

Pod postem Lecha Wałęsy pojawiła się lawina komentarzy, w których internauci składali byłemu prezydentowi i bliskim zmarłej kondolencje z wyrazami wsparcia. "Dziękuję, za wszystko co Pani dla nas (z Czarkim) robiła" - napisał jeden z internautów.

"Moje kondolencje, wspaniała Pani Donata, zawsze życzliwa i zorganizowana" - dodała kolejna z komentujących osób.

W najnowszym poście Lech Wałęsa przekazał, że w sobotę 23 września o godzinie 7:00 odbędzie się msza święta żałobna za zmarłą Donatę Turską. Zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Lądku Zdroju.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

To też może cię zainteresować: Anna Mucha zdobyła się na coś, na co stać niewielu. W tle wielka artystka Nina Andrycz. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Szymon doznała wizji o zniszczenie wielu europejskich państw. Ten obszar naszego kraju ma jej zdaniem ocaleć

O tym się mówi: Marcin Hakiel opublikował zdjęcie z randki. Ruszyła lawina plotek. Wiadomo, kto towarzyszył tancerzowi