Jak wskazuje portal "Super Express", w poniedziałkowy wieczór do naszego kraju wkroczył chłodny front atmosferyczny, który przesuwa się z zachodu a wschód. Jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższych godzinach?

Pogoda na wtorek 19 września

We wtorek na obszarze całego kraju należy się spodziewać zachmurzenia umiarkowanego, któremu towarzyszyć będą przelotne opady deszczu. We wschodniej połowie Polski mogą pojawić się lokalne burze. Suma opadów wyniesie od 10 do 20 mm, jedynie na południowym wschodzie może sięgnąć 25 mm w trakcie burz.

We wtorek najniższych temperatur należy spodziewać się nad morzem, gdzie termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą 19 stopni. Najcieplej będzie na Podlasiu, gdzie odnotujemy nawet 25 stopni.

Wiatr umiarkowany, silniejszy w czasie burz. Wtedy może osiągać prędkość w porywach do 60 km/h. Na Pomorzu wiatr może osiągać prędkość do 65 km/h, a w Karpatach nawet do 90 km/h.

Noc z wtorku na środę

Noc z wtorku na środę przyniesie zanikające opady deszczu we wschodniej Polsce i na Pomorzu. Najniższą temperaturę w nocy odnotujemy w rejonach podgórskich i lokalnie na Mazowszu, gdzie termometry pokażą 8 stopni Celsjusza. W centrum kraju termometry pokażą około 11 stopni. Najcieplej będzie na zachodnim wybrzeżu - do 16 stopni.

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydało alerty pogodowe dla Śląska i Małopolski. Ostrzeżenia dotyczą intensywnych opadów deszczu.

"Strefa silnych opadów deszczu znad Moraw i Słowacji przemieszcza się na północny wschód i w ciągu najbliższych godzin dotrze nad obszar Śląska i Małopolski. Spodziewane są opady o natężeniu 5-10 mm/h, lokalnie 10-15 mm/h, a sumy opadów do 30 mm" - informuje IMGW.

W części województwa podkarpackiego obowiązuje alerty pierwszego stopnia przed silnymi porywami wiatru, który będzie osiągać prędkość od 70 do nawet 85 km/h. Ostrzeżenia wydano dla powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.

Jaką aurą przywitał was wtorek?

To też może cię zainteresować: Justyna Kowalczyk-Tekieli opublikowała w sieci poruszający wpis. Pierwszy raz od dłuższego czasu zamieściła zdjęcie ukochanego męża

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Lewandowska zamieściła w sieci wymowne zdjęcie z Robertem Lewandowskim. Czy uciszy plotki o kryzysie w ich małżeństwie

O tym się mówi: Do sieci trafiło poruszające nagranie. To nowy trop w sprawie 16-letniego Krzysztofa Dymińskiego. Chłopak zaginął cztery miesiące temu. Co się dzieje