Jak przypomina portal "Goniec", za nami szósta edycja turnieju Raw Air, w ramach którego skoczkowie narciarscy mierzą się na skoczniach w Norwegii. Polscy kibice wiązali z tym turniejem duże nadzieje, czemu się trudno dziwić, biorąc pod uwagę, że tuż przed nim Piotr Żyła wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata na skoczni normalnej. Niestety polski skoczek nie spisał się tu tak dobrze, jak oczekiwano. Trener polskiej kadry zdradził powody.

Piotr Żyła nie spełnił pokładanych w nim nadziei

Wszyscy mieli nadzieję, że po zdobyciu złotego medalu Mistrzostwa Świata Piotr Żyła do końca sezonu będzie błyszczał formą. Niestety ta teza dość szybko została zweryfikowana przez rzeczywistość. Za nami szósty turniej Raw Air, którego popularny "Wiewiór" nie może zaliczyć do szczególnie udanych.

Nie tylko odległości skoków Piotra Żyły, ale także styl, w jakim je wykonywał, pozostawia wiele do życzenia. Pojawiały się błędy, których skoczek nie popełniał już od bardzo dawna. I choć z konkursu na konkurs Żyła nieco się poprawiał, niesmak pozostał. Głos w sprawie formy Piotrka zabrał Thomas Thurnbichler.

Thomas Thurnbichler zabrał głos w sprawie formy Piotra Żyły

Thomas Thurnbichler odpowiadając na pytanie dotyczące Piotra Żyły, przyznał, że nie był to łatwy weekend dla polskiego skoczka, czego on sam ma świadomość. Trener polskich skoczków nie ukrywa, że wpływ na to "miało wiele czynników".

Thurnbichler przypomniał, że przed startem Raw Air Żyła mierzył się z infekcją. "Natomiast w trakcie wykonywał kroki we właściwym kierunku. Kilka dni w domu powinno korzystnie na niego wpłynąć, by przygotować się do ostatnich konkursów" - dodał austriacki szkoleniowiec w rozmowie z portalem "Skijumping".

Thomas Thurnbichler/YouTube @Eurosport Polska
Thomas Thurnbichler/YouTube @Eurosport Polska

Piotr Żyła będzie miał okazję zrehabilitować się po słabszych występach już w sobotę 25 marca. To właśnie na ten dzień zaplanowano konkurs drużynowy na skoczni w Lahti. Dzień później odbędzie się konkurs indywidualny.

Co sądzicie o występie Polaków w zakończonym turnieju Raw Air?

To też może cię zainteresować: Roksana Węgiel zdobyła się na wyjątkowo szczere wyznanie. "Być może nie miałam jeszcze takiej siły, żeby się sprzeciwiać"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Część seniorów szczególnie skorzysta z waloryzacji świadczeń emerytalnych. Wprowadzono nowe zasady wypłat emerytur. Kto dostanie więcej pieniędzy

O tym się mówi:Paulina Smaszcz ogłosiła zwycięstwo. "Mój były mąż wreszcie zrozumiał". O co dokładnie chodzi