Portal „Super Express” podaje, że przykra niespodzianka spotkała w tym tygodniu lokatorów mieszkań bloków przy ulicy Wiślickiej w Warszawie.

WSM „Rakowiec” wydała nakaz usunięcia wycieraczek z klatek schodowych, które tradycyjnie umieszczane są pod wszystkimi drzwiami.

Komunikat zadziwił mieszkańców, którzy wskazują na śmieszność całej sytuacji i porównują ją do słynnych scen z licznych filmów Barei zwłaszcza, że spółdzielnia powołuje się tutaj na przepisy związane z ochroną pożarową.

„Tablica korkowa, która tu wisi, została powieszona przez spółdzielnię, a też jest łatwopalna, jeżeli patrzymy już pod tym względem. Poza tym WSM „Rakowiec” to nie są tylko te trzy bloki. Mój tata mieszka w bloku przy ul. Sanockiej, który należy do tej spółdzielni, i nie było tam takiego komunikatu, czyli tam wycieraczki nie są łatwopalne?” – oburzają się lokatorzy z bloków przy ul. Wiślickiej.

Absurd sytuacji powiększa fakt, że usunięte wycieraczki pracownicy administracji ułożyli w kącie na klatce schodowej. Mimo to Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rakowiec” nie ma sobie nic do zarzucenia.

Jej przedstawiciele tłumaczą, że to Straż Pożarna wezwała do usunięcia wszelkich przedmiotów z klatek, które stanowią drogi pożarowe. Jest to według nich podyktowane troską o dobro i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Spotkała Was kiedyś taka sytuacja?

mieszkania / YouTube: POLAND ON AIR

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Właściciele cmentarnych kwater powinni pamiętać o tych obowiązkach. Nie dostosowanie się do nich ma poważne konsekwencje

Jak informował portal „życie.news”: Dwóch chłopców bawiło się na mokradłach. Bohaterska postawa nastolatków zasługuje na medali nagrodę. Zdążyli z pomocą praktycznie w ostatniej chwili

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Księżna Kate chce zrealizować wielkie marzenie. Światowe media donoszą o jej zaskakujących zamiarach. Czy książę William jest przekonany do pomysłu

Sprawdź również ten artykuł: Książę Harry może tym przekreślić szansę na pojednanie z rodziną. To, co zamierza ujawnić z pewnością nie spodoba się jego ojcu