Portal „Interia” donosi, że w tym roku trzeba się przygotować na większe wydatki z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

W tym czasie tradycyjnie odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych dekorując je nowymi wiązankami i kwiatami, a także zapalając znicze.

Niestety sytuacja gospodarcza wpłynie mocno na ceny tych wszystkich rzeczy. Już teraz wiadomo, że wszystko będzie droższe nawet o 40% więcej.

„Koszty produkcji zniczy i wkładów są zdecydowanie wyższe niż rok, a nieporównywalnie wyższe niż dwa lata temu. Wymusiły to nie tylko podwyżki samych surowców ponieważ od dwóch lat regularnie ceny surowców ulegały zmianom (rosły), do tego doszły podwyżki gazu, prądu, utrzymania pracownika” – podają producenci tłumacząc się inflacją oraz konsekwencjami wojny na Ukrainie.

Co to oznacza?

Według ekspertów, rosnące ceny mogą wpłynąć na zachowanie klientów choć nie aż tak bardzo. Kupowanie zniczy i kwiatów jest tradycją, z której niewielu zrezygnuje. Szczyt zakupów przypadnie na ostatni tydzień października i zapewne wówczas będzie najdrożej.

cmentarz / YouTube: Onet News

Część osób może jednak zdecydować się na bardziej przemyślane zakupy wybierając na przykład więcej wkładów niż samych zniczy. Tym sposobem zadbają także o coraz ważniejszy dla wszystkich aspekt ekologiczny produkując mniej śmieci.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Niebawem urzędnicy pojawią się w naszych domach. Wiadomo, co dokładnie podlegać będzie ich kontroli

Jak informował portal „życie.news”: Luki prawne w dyspozycji węglem. Górnicy przechodzą samych siebie. To zdenerwuje wielu zmarzniętych

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Tomasza Lisa. Dziennikarz przeszedł kolejny udar. Jaki jest jego stan

Sprawdź również ten artykuł: Spacer korytem rzeki skończył się niesamowitym odkryciem. Internauci nie kryją zachwytu znaleziskiem. Zdjęcia robią wrażenie