Choć mamy obecnie dopiero połowę października, wiele osób już szykuje się do obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, które przypadają odpowiednio na pierwszego i drugiego listopada.

W tym czasie odświeża się i czyści groby naszych bliskich zmarłych, a także przygotowuje się nowe dekoracje i znicze.

Portal „Gazeta Pomorska” przypomina jednak, że aktywni stają się także niestety złodzieje, którzy szukają zysku kradnąc wiązanki i inne elementy, a następnie je sprzedają. Jest kilka sposobów na to jak się przed tym uchronić.

Można na przykład spryskać niektóre listki czy kwiatki farbą lub lakierem w sprayu albo polać ich woskiem. Zniechęci to złodziei ponieważ nie będą w stanie handlować takimi dekoracjami.

Znicze i wiązanki można też oznakować permanentnym markerem lub lakierem do paznokci. Zadziała też personalizacja czyli napisanie imienia zmarłego na lampionie.

Płonący znicz/YouTube @infoWire.pl

Skuteczna metodą jest także przywiązanie dekoracji do nagrobka za pomocą sznurka czy drutu. Złodzieje zazwyczaj muszą działać szybko i może ich to zniechęcić.

Policja przypomina też, żeby uważać również na siebie w tym czasie. Podczas przygotowań na cmentarzu nie wolno zostawiać be opieki torebki czy innych osobistych przedmiotów oraz zawsze zachować czujność i ostrożność.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Niebawem urzędnicy pojawią się w naszych domach. Wiadomo, co dokładnie podlegać będzie ich kontroli

Jak informował portal „życie.news”: Luki prawne w dyspozycji węglem. Górnicy przechodzą samych siebie. To zdenerwuje wielu zmarzniętych

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Romans Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego budzi sporo emocji. Także wśród ich kolegów i koleżanek z pracy

Sprawdź również ten artykuł: Z życia wzięte. Nikt nie chciał adaptować dziewczynki przez dziwne srebrne oczy. Jedno spotkanie zmieniło życie. Jak żyje po latach