Portal „Nowa Trybuna Opolska” podaje, że po nowym roku czeka nas kolejny wzrost podatków i opłat lokalnych ze względu na wysoki wskaźnik inflacji w pierwszym półroczu.

Oznacza to spory cios dla właścicieli biznesów, a także zwykłych obywateli, którzy będą musieli liczyć się z kolejnymi opłatami.

Jaka podwyżka?

Podwyżki zalezą od wysokości inflacji, która po sześciu pierwszych miesiącach wyniosła w sumie 11,8 procenta. Taki więc będzie też więc górny próg podwyżek.

„Pamiętajmy, że obwieszczenie określa najwyższe możliwe do zastosowania stawki. Ostatecznie mogą być niższe, ponieważ decyzję o ich wysokości podejmują samorządy” – podają specjaliści.

W obecnej sytuacji jednak niewiele osób spodziewa się takich decyzji.

Bardzo martwiący jest przede wszystkim podatek od nieruchomości. Średnio wzrosną one o 0,11 zł za 1 m2 w przypadku lokali mieszkalnych, a nawet o 3,04 zł za te związane z działalnością gospodarczą co mocno uderzy w przedsiębiorców, którzy już narzekają na rosnące koszty działalności.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Inne podatki też skoczą w górę. Zapowiedziano już wzrost podatku od posiadania psa. Zamiast 135 zł właściciele będą płacić 150,91 złotych.

Do tego o kilkadziesiąt groszy wzrosną opłaty pobierane w kurortach uzdrowiskowych. Wśród innych podwyżek wymienia się również: podatek od środków transportowych, gruntów, budynków lub ich części, a także opłaty targowe, reklamowe, uzdrowiskowe za pobyt w polskich kurortach.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Rodzina 14-letniego Patryka mierzy się z krzywdzącymi plotkami. Matka chłopca, który stracił życie z niewyjaśnionych przyczyn zabrała głos

Jak informował portal „życie.news”: Porażająca sytuacja w jednym z miast Polski. Mężczyzna pozbawił życia córkę, żonę, a później siebie. Motywy postępowania opisał w liście do Ziobry

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Wpadka w „Dzień Dobry TVN” skłoniła Małgorzatę Rozenek-Majdan do wizyty u logopedy. Wiadomo już, jaką diagnozę usłyszała nowa prowadząca śniadaniówkę

Sprawdź również ten artykuł: Małgorzata Foremniak zmaga się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Gwiazda musiała ukrywać dolegliwości podczas pracy nad planie „Mam Talent”