Nie da się ukryć, że sytuacja na rynku nieruchomości jest niezwykle trudna. W górę dość mocno poszybowały ceny mieszkań, które przeznaczone są do kupna. Wiele osób straciło totalnie swoją zdolność kredytową lub też w dużym stopniu zmalała. Nie jest także kolorowo wśród osób, które wynajmują mieszkania.

Rynek mieszkań mocno sie uszczuplił

Co więcej, mimo rosnących cen wynajmu, spada liczba mieszkań dostępnych na rynku. Jak podaje portal Microsoft Start, najgorszej jest w Łodzi i Krakowie. Rynek mieszkań na wynajem został bowiem uszczuplony o około 70%!

Oczywiście wpływ na to mają uchodźcy, którzy napłynęli do kraju, a także powrót do pracy i nauki stacjonarnej. Niestety, także spadek zdolności kredytowej Polaków przyczynia się do tego, że wolą oni na razie wynająć mieszkanie, a nie decydować się na jego kupno.

Sytuacja jest trudna dla wszystkich

Obecnie jedno mieszkanie stara się wynająć kilkanaście osób. Sytuacja polega zatem na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Jak zaznacza specjalista z platformy Rendin, rekord wyniósł 182 osoby chętne do wynajęcia jednego lokalu.

Niestety, wraz z rosnącymi cenami wynajmu mieszkań pojawiają się także problemy z zapłatą czynszu przez najemców. Rozwiązaniem może być żądanie wysokiej kaucji przy podpisaniu umowy. Innym rozwiązaniem jest także podpisanie umowy najmu okazjonalnego. W jej wyniku, w sytuacji w której lokator nie płaci czynszu, zmuszony jest do opuszczenia lokalu.

Ma ona także korzyści dla samego najemcy, bowiem zakłada ona, że wynajmujący może podnieść czynsz lub całkowicie wypowiedzieć umowę tylko w uzasadnionym przypadku, a nie na własne życzenie.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: SERIAL, KTÓRY POLACY KOCHAJĄ NA ANTENIE OD 25 LAT. WIDZOWIE W CIĄGU ĆWIERĆWIECZA POŻEGNALI WIELU LUBIANYCH BOHATERÓW. TYCH AKTORÓW JUŻ NIE MA Z NAMI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BLANKA LIPIŃSKA OCENIA REAKCJE NA TRZECIĄ CZĘŚĆ „365 DNI”. PISARSKA WYJAŚNIA, DLACZEGO NIE UDAŁO SIĘ POWTÓRZYĆ WIELKIEGO SUKCESU. PADŁY MOCNE SŁOWA