Portal „Interia” opisał przypadek Kuby, który niestety nie ma możliwości kontynuować swojej edukacji. Zamiast uczyć się matematyki czy historii, trafi do szkoły przysposabiającej do życia.

Chłopiec, który cierpi na zespół niedorozwoju lewego serca HLHS skończył szkołę podstawową z wyróżnieniem i marzył o pójściu do liceum integracyjnego. Niestety tak się nie stało. Na drodze stanęła niepełnosprawność.

Nastolatek żyje z połową serca i ma mózgowe porażenie dziecięce, do tego kiepsko widzi i porusza się na wózku. Do nauki potrzebuje odpowiednich warunków, które do tej pory zapewniało mu nauczanie indywidualne w godzinach porannych.

Szkoła/YouTube @DĘBICA TV

Teraz jednak zderzył się z realiami polskich szkół, które nie są mu tego w stanie zapewnić na dalszym etapie. Jednocześnie nie może iść do szkoły specjalnej bo ma zbyt dobre wyniki, ani do branżowej ze względu na późniejsze praktyki.

„Teraz będzie się uczył, jak zrobić sobie kanapkę albo kisiel. Okazuje się, że walka o jego edukację była bez sensu” - mówi matka chłopca.

Nie jest to odosobniony przypadek. W całej Polsce brakuje miejsc w szkołach specjalnych przez co dzieci z niepełnosprawnościami trafiają poza system edukacji. Brakuje środków finansowych oraz nauczycieli do pracy.

Ministerstwo Edukacji nie ma na to żadnej odpowiedzi.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Okropna wpadka Kancelarii Premiera. Urzędnicy pomylili podstawowe fakty stając się po raz kolejny pośmiewiskiem w sieci. Co się stało

Jak informował portal „życie.news”: Zachowanie proboszcza jednej z parafii w Polsce woła o pomstę do nieba. Zażądał niebotycznej kwoty za posługę pogrzebową. To jednak nie wszystko

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Maciej Kurzajewski pochwalił się sporym sukcesem. Reakcja Katarzyny Cichopek z pewnością nie uciszy plotek o ich romansie

Sprawdź również ten artykuł: Wystarczy kilka zapałek wsadzonych do doniczki, aby osiągnąć zaskakujące efekty. Ten patent stosują hodowcy roślin na całym świecie