Portal „MSN” podaje, że fiskus uważniej przyjrzy się naszym finansom, a zwłaszcza temu czy płacimy wszystkie konieczne podatki.

Na celowniku znalazła się zwłaszcza tzw. szara strefa online czyli sprzedaż i zakupy na różnych portalach marketplace. Jeśli kupiliśmy coś cennego, Urząd Skarbowy może nas zapytać o źródło pieniędzy na zakup.

To jednak nie jedyne podatki, o których trzeba koniecznie pamiętać zwłaszcza, że fiskus nie ma obowiązku wcale nam o nich przypominać.

„Obowiązek podatkowy zostaje na nas nałożony automatycznie z chwilą wystąpienia określonych okoliczności, np. przyjęcia darowizny, podpisanie umowy kupna i Urząd nie będzie sam wzywał nas do opłacenia należności. To na nas nałożony jest prawny obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w określonym terminie i we właściwym dla danego terenu urzędzie” – przypominają eksperci.

Do tego fiskus nalicza odsetki od długu już pierwszego dnia zwłoki co może doprowadzić do sporych rozmiarów zaległości zwłaszcza jak nie jesteśmy ich do tego świadomi. Stad już szybka droga do blokady konta i wizyty komornika.

Urząd Skarbowy / YouTube: MinisterstwoFinansow

Warto więc pamiętać, że podatki płaci się od darowizny, w której zakres wchodzą prezenty ślubne, urodzinowe itp., kupna samochodu używanego od osoby fizycznej w wysokości 2 procent, rzeczy ruchomych, których właścicielami jesteśmy krócej niż sześć miesięcy do czego zaliczają się nawet meble czy ubrania.

O odpowiedniej opłacie zapominają też często właściciele czworonogów, który zależy od miejsca zamieszkania.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Ruszyły kontrole płatników abonamentu RTV. Pod lupą są głównie dwie grupy społeczne. Jakie kary grożą za używanie odbiorników bez opłaty

Jak informował portal „życie.news”: Rząd rozważa podniesienie zasiłku na pokrycie kosztów ostatniego pożegnania. Wiadomo, jaką podwyżkę rozważają rządzący

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Księżna Kate została wyróżniona przez króla Karola III. Nawet jego żona Camilla nie mogła liczyć na otrzymanie tego przywileju. To ogromny zaszczyt

Sprawdź również ten artykuł: Jedna z popularnych sieci handlowych zdecydowała się na odważny krok. Wprowadzenie nowej marki ubrań to ukłon w stronę ekologii. Ceny mocno zaskakują