Jak podaje portal "Gazeta", seniorzy po 65. roku życia mogą powiększyć swoje świadczenia emerytalne nawet o 1000 zł. O dodatki można ubiegać się nie tylko w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jak ubiegać się o świadczenia.

Seniorzy mogą się ubiegać o dodatki do emerytury

Świadczenia emerytalne seniorów nie są wysokie, a w dobie szalejącej drożyzny wystarczają na coraz mniej. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby powiększyć swój dochód. Z dodatków mogą skorzystać wszyscy, którzy ukończyli 65. rok życia.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Jedną z możliwości jest ubieganie się o 200 zł, wypłacane co miesiąc. Mogą z niego skorzystać te osoby, które mają za sobą 25-letnią służbę w Ochotnieczej Straży Pożarnej i brali udział w co najmniej jednej akcji gaśniczej na przestrzeni roku.

W tym roku uprawnienia do dodatku zyskują również w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym lub Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Szansą na zwiększenie wysokości świadczenia, jest ponowne jego przeliczenie. Mogą z niego skorzystać nawet ci, którzy na emeryturę dopiero przechodzą. W ten sposób można zyskać świadcznie wyższe nawet o 100 zł. Zmiana następuje w oparciu o tablice GUS uwzględniające zmiany w średniej długości życia.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

W ramach progamu "Mama 4+", każda kobieta, która zrezygnowała z aktywności zawodowej, aby wychować co najmniej czwórkę dzieci, może liczyć na nawet 1000 zł. Zgodnie z przyjętymi regulacjami, jeśli takie kobiety mają niską emeryturę lub nie mają jej wcale, mogą otrzymać od państwa świadczenie w wysokości minimalnej.

Co sądzicie o wysokości emerytur?

To też może cię zainteresować: Monika z "Sanatorium miłości" zdradziła prawdę na temat zwiąków w programie. Co powiedziała na temat zaręczyn Anny i Piotra

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wakacyjny wypoczynek nie dla wszystkich Polaków. Wiadomo ilu z nas nie wyjedzie na wakacje z powodu szalejącej drożyzny

O tym się mówi: Agata Kornhauser-Duda nie pojawiła się na spacerze z królową. Dlaczego żony prezydenta Andrzeja Dudy zabrakło wśrod pozostałych pierwszych dam