Jak podaje portal "m Press", Elżbiet Jaworowicz w najczarniejszych wizjach zapewne nie spodziewała się, że sprawy przybiorą taki właśnie obrót. Dziennikarka przez lata uchodziła za jedną z najbardziej rzetelnych dziennikarek i stawiano ją za wzór. Niestety jeśli dziś mówi się o jej programie, to raczej w mało przychylny sposób. Czy coraz gorsze oceny programu sprawią, że zniknie on z anteny?

"Sprawa dla reportera" zniknie z anteny?

Pierwszy odcinek "Sprawy dla reportera" pojawił się na antenie TVP w 1984 roku i od tamtego czasu gościł w ramówce stacji. Wiele osób ceniło program Elżbiety Jaworowicz za to, że poruszał ważne problemy, z jakimi mierzyli się zwykli Polacy. Niestety w ostatnim czasie zamiast być wzorem kunsztu dziennikarskiego, program stał się obiektem żartów.

Elżbieta Jaworowicz/YouTube @publicystykatvp
Elżbieta Jaworowicz/YouTube @publicystykatvp

Od dłuższego czasu w mediach społecznościowych pojawiają się prześmiewcze komentarze dotyczące programu "Sprawa dla reportera". Można znaleźć w nich fragmenty programu z prześmiewczymi tytułami. Internauci wyśmiewają pojawianie się muzyków disco polo, którzy przy płaczących bohaterach śpiewają swoje największe hity.

Internauci wskazują, że Elżbieta Jaworowicz nie tylko jest wobec swoich gości nieuprzejma i ośmiesza osoby, których problem przedstawia. Coraz częściej mówi się o tym, że "Sprawa dla reportera" może zniknąć z ekranów. Władze TVP nie potwierdziły jednak oficjalnie krążących na ten temat plotek.

Medioznawca Piotr Burek w rozmowie z "m Press" zauważył, że takiego obrotu spraw można było się spodziewać, bo wraz z upływem czasu, to, co niegdyś postrzegane było w kategoriach wartościowego, z czasem staje się obiektem drwin. Nie ominęło to również "Sprawy dla reportera".

Myślicie, że program Elżbiety Jaworowicz powinien zniknąć z anteny?

To też może cię zainteresować: Rosja znów szerzy propagandę. Tym razem zachodnie kraje zostały porównane do III Rzeszy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński "byłby idealnym kandydatem na prezydenta". Jego współpracowicy nie mają, co do tego złudzeń. Czy zdecyduje się na start

O tym się mówi: Pojawiają się nowe fakty na temat Natalii Madejczyk. Co tak naprawdę się wydarzyło i jaki był tego powód