Według informacji przekazanych przez portal Wirtualna Polska, w niedzielnym wydaniu „Gościa Wiadomości” mogliśmy zobaczyć Jacka Kurskiego – prezesa Telewizji Polskiej. Podczas wywiadu przede wszystkim poruszony został temat festiwalu w Opolu.

Kontrowersyjne słowa prezesa TVP

Prezes Telewizji Polskiej był pod wrażeniem frekwencji Polaków podczas koncertów. Chodziło mu nie tylko o widzów obecnych na festiwalu, ale i o telewidzów. Jacek Kurski zachwycał się także wykonawcami.

Podczas rozmowy Jacek Kurski wygłosił dość kontrowersyjną tezę. Prezes TVP zdradził bowiem, że wspólnie z rządem chce wprowadzić przepisy, które spowodują, że odbiorcy telewizji w całym kraju, pod przyciskiem numer 3 na swoich pilotach będą mieli odgórnie zaprogramowany kanał trzeci TVP.

To niemożliwe do realizacji

Wypowiedź tą skomentował Juliusz Braun, były prezes TVP, a obecnie członek Rady Mediów Narodowych. Przypomniał on, że kiedy sam sprawował funkcję prezesa Telewizji Polskiej również myślał o takim pomyśle. Jednak jest to niemożliwe.

A mówiąc poważniej: to na gruncie dzisiejszego stanu prawnego nadal nie jest możliwe. Jeśli chodzi o ułożenia kolejności kanałów, każdy operator ma prawo samodzielnie podejmować takie decyzje, które są dla niego najkorzystniejsze z biznesowego punktu widzenia – zaznaczył Juliusz Braun.

Podobne zdanie ma także specjalistka w dziedzinie prawa mediów – profesor Ewa Nowińska. Ekspertka zaznacza, że takie decyzje nie są możliwe do zrealizowania z powodu polskiego prawa.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ŚWIAT CZEKA NA TO OD WIELU TYGODNI. WIADOMO, CZY UDA SIĘ DOPROWADZIĆ DO SPOTKANIA PUTINA Z PREZYDENTEM UKRAINY. ROZMOWA MIĘDZY POLITYKAMI KLUCZOWA

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: ANNA RUSOWICZ NA ŻYCIOWYM ZAKRĘCIE. WOKALISTKA ZASUGEROWAŁA, ŻE W JEJ MAŁŻEŃSTWIE NIE DZIEJE SIĘ DOBRZE. CZY ARTYSTKA BĘDZIE RATOWAĆ ZWIĄZEK DLA SYNA

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ O: ZACZYNALI OD REALITY SHOW, A PÓŹNIEJ TRAFILI DO POLSKIEJ POLITYKI. LISTA ZNANYCH PARLAMENTARZYSTÓW I SAMORZĄDOWCÓW, KTÓRZY ZACZYNALI W TV JEST DŁUGA

PRZYPOMNIJ SOBIE: TO JUŻ OFICJALNE. PIERWSZA KOBIETA - DOWÓDCA ARMII UKRAIŃSKIEJ ZOSTAŁA PRZEDSTAWIONA ŚWIATU. OBYWATELE UKRAINY NIEZMIERNIE DUMNI