Jak przypomina portal "Wiertualna Polska", słowa wypowiedziane przez abp Marka Jędraszewskiego wywołały ogromne poruszenie i lawinę komentarzy. Do wypowiedzi hierarchy odniósł się były premier Leszek Miller. Jak ją ocenił?

Wypowiedź abp Marka Jędraszewskiego

"Prezydent Rzeczpospolitej Polski Lech Kaczyński, od 12 lat spoczywający na Wawelu, w swej służbie narodowi i państwu królom był równy" - powiedział abp Marek Jędraszewski. Słowa krakowskiego metropolity wywołały lawinę komentarzy i głosów oburzenia.

Abp Jędraszewski stwierdził, że prezydent Kaczyński był najlepszym prezydentem w historii III Rzeczpospolitej i zawsze walczył o prawdę, niezależnie czy to się komuś podobało czy nie.

Abp Marek Jędraszewski/YouTube @Maskacjusz TV
Abp Marek Jędraszewski/YouTube @Maskacjusz TV

Leszek Miller o wypowiedzi abp Jędraszewskiego

Do wypowiedzi duchownego odniósł się między innymi były premier Leszek Miller, który stwierdził, że abp Jędraszewski "plecie androny". Dodał, że warto byłoby również dopytać metropolitę, którego z monarchów miał na myśli, bo jest wielu królów, którzy niezbyt pochlebnie zapisali się w polskiej historii.

Jako przykład podał Bolesława Śmiałego, który rozkazał zabicie biskupa Stanisława, co ściągnęło na niego gniew możnych i zmusiło go do ucieczki z kraju.

Leszek Miller/YouTube @Janusz Jaskółka
Leszek Miller/YouTube @Janusz Jaskółka

Zdaniem Leszka Millera, wypowiedź abp Jędraszewskiego jest dowodem na istniejący sojusz "tronu z ołtarzem". Traktuje ją także jako sygnał wysłany prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, że hierarchowie kościoła wspiera jego obóz i to się nie zmieni także w czasie najbliższych wyborów parlamentarnych.

A wy, jak oceniacie słowa abp Marka Jędraszewskiego?

To też może cię zainteresować: Kolejne militarne posunięcia Rosji mają w zdecydowany sposób wystraszyć Zachód. Niebezpieczna sytuacja w okolicy granicy z Polską. Co planuje Putin

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Eksperci nie mają wątpliwości. Najniebezpieczniejsze miejsce na świecie znajduje się obecnie na terenie Polski. O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Nowości w życiu zawodowym Anny Kalczyńskiej. Gruchnęła wieść o tym, że dziennikarka ma zamiar rozstać się z TVN. Tajemnicze wyznanie gwiazdy „DDTVN”