Portal „o2” przypomina, że zostało już tylko kilka dni na dopełnienie obowiązku zgłoszenia źródeł ciepła w budynkach do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dotyczy to zarówno ogrzewania, jak i podgrzewania wody.

Do 30 czerwca muszą to wszyscy zgłosić właściciele lub zarządcy danego domu, wspólnoty, budynku itp.

„Mimo to, jak wynika ze statystyk Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, wciąż ponad połowa budynków i lokali nie została zarejestrowana w tej ewidencji (do 13 czerwca było to 58 proc.)” – podaje portal.

Problem ma wiele urzędów gmin, które mają nie nadążać z wprowadzaniem potrzebnych danych do bazy CEEB. Z tego powodu statystyki są takie negatywne.

złożenie deklaracji o źródłach ciepła / YouTube: Chrzanowska Telewizja Lokalna

Deklaracja

Deklarację można złożyć w urzędzie w formie papierowej, a także on-line na stronie Głównego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Ostateczny termin dla właścicieli i zarządców to 30 czerwca. Potem urzędy będą miały jeszcze pól roku na ostateczne wprowadzenie wszystkich danych.

Za niewywiązanie się z tego obowiązku grozi kara finansowa. Grzywna ma wynieść do 500 złotych, a jeśli sprawa pójdzie dalej do sądu to nawet 5 tysięcy złotych.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Jacek Kurski pragnie powiększenia swojej rodziny. Prezes Telewizji Polskiej szczerze wypowiedział się na temat córki i swojego późnego ojcostwa

Jak informował portal „życie.news”: Władimir Putin został zaatakowany. Służby nie były w stanie tego powstrzymać. Rosyjski przywódca musiał zmienić swoje plany

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Kasia Cichopek przy okazji festiwalu w Opolu ujawniła jak czuje się po rozstaniu z mężem i jego wywodach w telewizji. Czy będzie jeszcze gorzej

Sprawdź również ten artykuł: Na jaw wychodzą porażające szczegóły sytuacji Krzysztofa Pachuckiego z „Rolnik szuka żony”. Głos w sprawie zabrał sąsiad rolnika. Tak nie powinno być