Jak podaje portal "Wirtualna Polska", Jarosław Kaczyński przestał być członkiem Rady Ministrów. Jego rezygnacja miała zostać przyjęta zarówno przez premiera Mateusza Morawieckiego, jak i prezydenta Andrzeja Dudę. W rozmowie z PAP, prezes PiS wskazał, że jego następcą będzie Mariusz Błaszczak.

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu

Wicepremier, szef Komitetu ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński zdradził, że nie wchodzi już w skład rządu. Swoją rezygnację złożył na ręce premiera Mateusza Morawieckiego, który zaakceptował decyzję prezesa PiS, podobnie jak prezydent Andrzej Duda. Jarosław Kaczyński stwierdził, że udało mu się zrealizować cele, jakie wyznaczył sobie obejmując tę funkcję.

O swoim odejściu Jarosław Kaczyński mówił już od dłuższego czasu, ale na przeszkodzie w odejściu stanęła mu wojna na Ukrainie, która trwa od 24 lutego. "Dzisiaj przebieg wojny jest taki, że nie wiadomo kiedy się ona skończy" - powiedział Jarosław Kaczyński, dodając, że wiadomy jest za to termin wyborów i na nich postanowił się skoncentrować.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24

Kaczyński nie ukrywa, że chce poprowadzić PiS i Zjednoczoną Prawicę do zwycięstwa. Dzielące nas od wyborów miesiące zamierza wykorzystać na to, aby jego ugrupowanie "odzyskało werwę".

Kaczyński o swoim następcy

Następcą Kaczyńskiego w rządzie ma zostać Mariusz Błaszczak, który dla Kaczyńskiego był "naturalnym wyborem". Dodał, że powołanie szefa MON na wicepremiera uzależnione jest od prezydenta.

Mariusz Błaszczak/YouTube @Polskie Radio
Mariusz Błaszczak/YouTube @Polskie Radio

W rozmowie z PAP Jarosław Kaczyński odniósł się również do słów Zbigniewa Ziobry, który na Twitterze napisał, że wraz z odejściem z urzędu premier Beaty Szydło skończyło się "zielone światło dla zmian w sądownictwie". Prezes PiS stanowczo temu zaprzeczył, podkreślając, że słowa Ziobry są tylko niepotrzebną grą taktyczną.

Co sądzicie o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu?

To też może cię zainteresować: Kolejne militarne posunięcia Rosji mają w zdecydowany sposób wystraszyć Zachód. Niebezpieczna sytuacja w okolicy granicy z Polską. Co planuje Putin

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało pilny komunikat. Ostrzega przed fałszywymi informacjami dotyczącymi działań Polski

O tym się mówi: Nowości w życiu zawodowym Anny Kalczyńskiej. Gruchnęła wieść o tym, że dziennikarka ma zamiar rozstać się z TVN. Tajemnicze wyznanie gwiazdy „DDTVN”