Jak podaje portal o2, ostatnio Szymon Hołownia postanowił wykonać niecodzienne doświadczenie. Znany polityk wybrał się do Niemiec i zrobił tam takie same zakupy, jak w naszym kraju. Do jakich wniosków doszedł?

Różnica może zaskoczyć!

Przypomnijmy, że według Głównego Urzędu Statystycznego inflacja wyniosła w ubiegłym miesiącu dokładnie 13,9%. Tak drogo nie było już od 24 lat! Niestety, nic nie wskazuje na to, aby niebawem sytuacja się poprawiła. Największe podwyżki odczuliśmy oczywiście w cenach żywności, paliw oraz energii.

Szymon Hołownia, który jest liderem partii Polska 2050 postanowił zatem sprawdzić, jak sytuacja związana z inflacją ma się u naszych zachodnich sąsiadów. Polityk postanowił zrobić dokładnie te same zakupy, w tej samej sieci sklepów, która ma swoje placówki zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Polityk ma gotowe rozwiązanie!

- Zrobiliśmy te same zakupy w sklepie tej samej sieci w Niemczech i w Polsce. Wydaliśmy tyle samo. Miały być niemieckie płace i polskie ceny, po siedmiu latach PiS mamy polskie płace, niemieckie ceny i sugestię zbierania chrustu w lesie – napisał polityk na swoim Twitterze.

Na paragonie można zobaczyć, że Hołownia zakupił podstawowe produkty spożywcze takie jak pomidory, masło, kiełbaski, jogurt i wodę mineralną. Dodał także coś dla przyjemności, czyli butelkę wina, a w jego koszyku znalazł się także proszek do prania. W Polsce rachunek wyniósł go 103,31 zł, natomiast w Niemczech zapłacił zaledwie 24,05 euro.

Lider Polski 2050 jest przekonany, że Polska powinna jak najszybciej dołączyć do strefy euro, bo tylko to rozwiązanie daje możliwości wyrównania cen w całym kraju!

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: ANNA RUSOWICZ NA ŻYCIOWYM ZAKRĘCIE. WOKALISTKA ZASUGEROWAŁA, ŻE W JEJ MAŁŻEŃSTWIE NIE DZIEJE SIĘ DOBRZE. CZY ARTYSTKA BĘDZIE RATOWAĆ ZWIĄZEK DLA SYNA

PORTAL “ŻYCIE” INFORMOWAŁ TAKŻE O: KOLEJNE GŁOŚNE ROZSTANIE W POLSKIM SHOW - BIZNESIE. FILIP CHAJZER I MAŁGORZATA WALCZAK NIE SĄ JUŻ RAZEM. POJAWIŁO SIĘ OŚWIADCZENIE PARY

PRZYPOMNIJ SOBIE: SEZON NA TRUSKAWKI W PEŁNI! WIĘKSZOŚĆ Z NAS NIE WIE, JAK MROZIĆ TE PYSZNE OWOCE, ABY ZACHOWAŁY JĘDRNOŚĆ I SMAK. NIEWIEDZĄ MOŻNA JE WYŁĄCZNIE ZEPSUĆ

PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: TO JUŻ OFICJALNE. PIERWSZA KOBIETA - DOWÓDCA ARMII UKRAIŃSKIEJ ZOSTAŁA PRZEDSTAWIONA ŚWIATU. OBYWATELE UKRAINY NIEZMIERNIE DUMNI