Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak, apeluje do Polaków o to, by wciąż nieśli oni pomoc Ukraińców i modlili się za nich. Tragiczny widok na ulicach Kijowa chwyta za serce.

Arcybiskup Wojciech Polak apeluje do Polaków

Od czwartku oczy całego świata skierowane są na Ukrainę. Nasi wschodzi sąsiedzi zostali napadnięci przez Rosjan. Do dziś trwają tam walki, a Ukraińcy dzielnie walczą o swoją suwerenność.

Widok pokrzywdzonych żołnierzy i cywilów, zniszczonych miast, palących się budynków i pełnych schronów chwyta za serce. Wiele osób chce pomóc Ukraińcom - wysyła żywność, rzeczy higieniczne, czy pieluchy i mleko dla dzieci.

O to prosi hierarcha, wzruszający gest

Arcybiskup Wojciech Polak prosi o to, by Polacy wciąż pomagali naszych wschodnim sąsiadom, którzy "z odwagą i determinacją bronią suwerenności i niepodległości swojego kraju".

Prymas Polski zachęcił, by Polacy otwierali swoje domy i serca, pomagali bliźnim w potrzebie oraz modlili się w ich intencji.

Proszę was, siostry i bracia, abyśmy gromadzili się w kościołach na odmawianie Różańca i Koronki do Bożego Miłosierdzia, upraszając powstrzymanie działań wojennych

- dodał Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze