Profesor Krzysztof Simon jest znanym w Polsce ekspertem w zakresie pandemii koronawirusa i zwolennikiem szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Jak podaje portal „Super Express”, z tego powodu lekarz stał się celem różnorodnych ataków.

Czwarta fala po wakacjach już pewna

Członek Rady Medycznej działającej przy szefie rządu w ostatnim wywiadzie poruszył miedzy innymi temat zbliżającej się czwartej fali pandemii, która ma nadejść wraz z końcem wakacji.

Jak zapewnił, jej skala ma być nieco mniejsza dzięki temu, że wiele osób przeszło zakażenie lub zdecydowało się na szczepienie. Nadal jednak istniej bardzo duża grupa osób, które się nie zaszczepiły i są bardzo narażone.

Profesor Krzysztof Simon uważa, że powinno się ich przekonać do szczepienia. Ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu poszedł nawet o krok dalej mówiąc, że jest gorącym zwolennikiem obowiązku zaszczepienia osób, które w swojej pracy maja kontakt z ludźmi.

Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP

Na celowniku antyszczepionkowców

Zdecydowane opinie prof. Simona są negatywnie oceniane przez przeciwników szczepień. Doszło nawet do tego, że lekarz otrzymuje od nich liczne groźby.

„Problem jest z niesłychaną agresją antyszczepionkowców, co zgłaszam od sześciu miesięcy. Jak grożono mi karą śmierci to nikt nie zareagował. (…) W jakim ja kraju żyję?! Tak jest od wielu miesięcy, dopiero teraz rząd reaguje, jak bandyci napadają na punkty szczepień – bo to jest bandytyzm, terroryzm”– poskarżył się ekspert w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” narzekając również na brak działań służb.

Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na antenie TVP ukazał się zaskakujący archiwalny materiał z Donaldem Tuskiem w roli głównej. Czy polityk PO ma powody do zmartwień

Jak informował portal „Życie.news”: Od stycznia 2022 roku zapłacimy więcej. Jedna ze składek pójdzie mocno do góry. W kogo podwyżka uderzy najmocniej

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Izabela Janachowska korzysta z życia. Żona biznesmena została przyłapana, jak jedzie po bułki samochodem za milion złotych

Sprawdź także ten artykuł: Wielka strata dla wszystkich Polaków. Nie ma już wśród nas wybitnego polskiego kompozytora. Jego muzykę mogliśmy usłyszeć w wielu filmach. Miał 89 lat