W pogodzie czeka nas obecnie spore załamanie. Jak podaje portal pogoda.interia.pl, będą nam towarzyszyć bardzo intensywne opady deszczu.

Niebezpieczne ulewy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi opadami, które mogą prowadzić do gwałtownego wezbrania rzek i podtopień.

„W czwartek nas znów sporo opadów deszczu. Padać będzie przede wszystkim w części południowej i centralnej, przejściowo mogą być to silniejsze opady deszczu, a w czasie burz nawet grad” – zapowiedziała dzisiaj meteorolog Małgorzata Tomczuk.

W niektórych miejscach może spaść nawet 35 litrów na metr kwadratowy czyli tyle ile powinno być przez pełen miesiąc.

Z kolei silne burze zapowiadane są na południowo-wschodnią część kraju czyli od województwa małopolskiego do podkarpackiego i aż po lubelskie. W porywach wiatr ma osiągnąć do około 80 km/h.

Średnie temperatury

Będzie dzisiaj także nieco chłodniej. W górskich miejscowościach można liczyć na około 17 stopni, a w południowej części Polski w okolicach 18-19 stopni Celsjusza.

Synoptycy wskazują, że nieco cieplej będzie na zachodzie i w centrum bo termometry maja wskazać tam 20 stopni, a najcieplej na wschodzie i północy gdzie zapowiedziano nawet 23-25 stopni Celsjusza.

Dzisiaj jednak warto zaopatrzyć się w parasol i regularnie sprawdzać alerty pogodowe IMGW.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Donald Tusk zignorował Szymona Hołownię. Były premier wskazał, że dla niego liczy się tylko jeden oponent. Co powiedział na ten temat

Jak informował portal „Życie.news”: Kolejna fala pandemii koronawirusa przed nami! Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, jakie restrykcje przewiduje rząd

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Elżbieta Zapendowska jest w coraz gorszym stanie zdrowia. Do sieci trafiły nowe zdjęcia. Popularna jurorka „Idola” ujawniła co się z nią dzieje

Sprawdź także ten artykuł: Weselne wydatki z perspektywy gości robią wrażenie. Policzono ile trzeba wydać by zabawić się odpowiednio na takiej imprezie