Jak podaje portal „Wirtualna Polska”, najlepszy wynik Andrzeja Dudy wśród kandydatów na prezydenta w niedzielnych wyborach zdecydowanie ucieszył Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę. Nie tylko w dość emocjonalny sposób skomentowała sondażowe wyniki wyborów, ale dała upust emocjom w dość niespodziewanym geście.

Wyniki wyborów

Agata Kornhauser-Duda z wyraźną radością przyjęła sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. „Niech żyje Polska!” – powiedziała urzędująca Pierwsza Dama zaraz po ogłoszeniu wstępnych wyników. Sondażowe wyniki late poll wskazują, że obecny prezydent zdobył 42,9 proc. głosów, drugi Rafał Trzaskowski 30,3 proc. i oboje spotkają się w drugiej turze. Trzeci wynik osiągnął bezpartyjny kandydat Szymon Hołownia wyprzedzając m.in. Krzysztofa Bosaka czy Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Agata Kornhauser-Duda oklaskiwała męża, a także odśpiewała ze zgromadzonymi na wieczorze wyborczym w Łowiczu zwolennikami obecnego prezydenta „Sto lat”. Po swoich słowach „Niech żyje Polska!” Pierwsza Dama ucałowała męża.

Wirtualna Polska

Wpis w mediach społecznościowych

Żona obecnie urzędującego prezydenta, który ubiega się o reelekcję, zamieściła również na Facebooku na kilka minut przed północą wpis. „Pierwsza tura za nami, a teraz czas na zwycięstwo w całych wyborach! Już dziś Prezydent Andrzej Duda wraca na kampanijny szlak, by rozmawiać i spotykać się z Polakami. Bo #ŁączyNasPolska" – napisała Agata Kornhauser-Duda.

Instagram/pierwszadama_akd

Spodziewaliście się po pierwszej damie, tak entuzjastycznej reakcji?

To też może cię zainteresować: Znany polityk został ojcem po raz jedenasty. Okoliczności narodzin dziecka zadziwiają, informacje o matce maluszka są trudne do uwierzenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rekordowa frekwencja na wyborach. Zagłosowali również kandydaci na prezydenta razem ze swoimi drugimi połówkami

O tym się mówi: Odszedł znany i uwielbiany muzyk. Fani pogrążeni w żałobie. Kondolencje płyną z całego kraju