Przerwa świąteczna, którą już zaraz zaczynają uczniowie, w niektórych szkołach będzie trwała naprawdę długo. Okazuje się, że poszczególne placówki będą miały aż 17 dni wolnego.
Wszystko zależy od dyrektorów poszczególnych placówek. Jeśli zdecydują się na przedłużenie uczniom świątecznej pauzy, placówki będą zamknięte aż do 6 stycznia. To oznacza, że uczniowie części szkół mogą liczyć na ponad miesięczne zimowe ferie.
Przerwa świąteczna zacznie się w szkołach bardzo wcześnie – uczniowie będą chodzić na zajęcia jedynie do piątku, 20 grudnia. Poniedziałek, 23 grudnia, jest już dniem wolnym od nauki. Klasy, które organizują wigilie, będą musiały wyprawić je w piątek.
Przedłużenie świątecznej przerwy od nauki będzie zależało od dyrektorów placówek. Minister edukacji narodowej w swoim rozporządzeniu ogłosił, że przerwa świąteczna będzie trwała do 31 grudnia. 1 stycznia jest dniem wolnym, więc zgodnie z tym rozporządzeniem część uczniów wróci do nauki w czwartek – 2 stycznia.
Jednak władze poszczególnych szkół mogą skorzystać z tzw. dni dyrektorskich i przedłużyć uczniom wolne. Jeśli zdecydują się na dodatkowe dwa dni wolnego, czwartek i piątek (2 i 3 stycznia), będzie to dla uczniów oznaczało powrót do szkoły o niemal tydzień później. 6 stycznia jest świętem Trzech Króli, wolnym od zajęć, a więc podopieczni placówek, w których przerwa zostanie wydłużona, wrócą do nauki dopiero 7 stycznia.
Ferie zimowe
Dodatkowo uczniowie już niedługo rozpoczną ferie zimowe. W 2020 roku ferie jako pierwsze przypadną w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim oraz śląskim. Dwa tygodnie wolnego rozpoczną się już od 13 stycznia.
Następnie, od 20 stycznia, na wolne będą mogli liczyć uczniowie szkół w województwie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim.
Od 27 stycznia ferie zaczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.
Najpóźniejsze ferie w 2020 roku zaczną się od 10 lutego. W tym terminie wolne przypadnie uczniom z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego.
Przypomnij sobie o… NORBI WRÓCI DO PROGRAMU „JAKA TO MELODIA”. CZY BĘDĄ PROWADZIĆ GO RAZEM Z RAFAŁEM BRZOZOWSKIM
Jak informował portal Życie: STARA KSIĄŻECZKA MIESZKANIOWA, BON ŻYWNOŚCIOWY CZY BANKNOTY Z CZASÓW PRL MAJĄ DUŻĄ WARTOŚĆ. OKAZUJE SIĘ, ŻE ICH POSIADACZE MOGĄ SPORO ZYSKAĆ
Portal Życie pisał również o… WIGILIA DLA BEZDOMNYCH, KTÓRA MIAŁA ŁĄCZYĆ, DZIELI. PRZEDSTAWICIELE KOŚCIOŁA NIE POJAWILI SIĘ NA TRADYCYJNYM SPOTKANIU DLA POTRZEBUJĄCYCH