Jak ogłosiła Toyota Motor Europe, linie produkcyjne silnika TNGA 1.5l, a także działającej przy nim skrzyni e-CVT zostaną podwojone. Co to oznacza dla rynku Polskiego? Działające w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach fabryki, staną się drugimi co do wielkości ośrodkami produkcji układów hybrydowych Japońskiego koncernu.
Jak pisze ,,biznes.autokult.pl” Polskie fabryki Toyoty są największym tego typu obiektem w całej Europie. Aktualnie realizowany jest w nich plan budowy czterech nowych linii produkcyjnych.
Jak ogłosiła Toyota, Japoński koncern zwiększy realizację o dwie dodatkowe linie produkcyjne, co za tym idzie Polskie fabryki staną się ważnym elementem strategicznym, którego wartość wzrośnie do 5,5 miliarda złotych. Toyota zwiększy także liczbę pracowników do ok. 3 tys..
Jak podaje ,,auto.dziennik.pl”, decyzja, która zaowocowała ulokowaniem dwóch dodatkowych projektów w Polsce, związana jest z brexitem. Japoński koncern podjął decyzję o rozwoju polskich fabryk w 2016 roku, kilka miesięcy po brytyjskim referendum w sprawie wyjścia z UE, co mogło być jednym z głównych powodów podjęcia takiej decyzji:
– Nowe projekty zostały skierowane do polskich fabryk dzięki ich bardzo dobrej, globalnej konkurencyjności – powiedział dziennikarzowi auto.dziennik.pl Grzegorz Górski z Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP).
Polska produkcja zostanie więc zwiększona o część modułów produkowanych dotychczas w Burnaston w Derbyshire, co może negatywnie wpłynąć na przyszłość brytyjskiej fabryki.
Gigantyczny ,,odkurzacz” pomoże w walce z zanieczyszczonymi zbiornikami wodnymi: EKSPERCI OPRACOWALI „ODKURZACZ” WYŁAWIAJĄCY ŚMIECI Z RZEK. CZY BĘDZIE TO „ZŁOTY ŚRODEK” W WALCE Z ZANIECZYSZCZENIEM ŚRODOWISKA?
Akcje tego banku mocno spadły. Zobacz, co jest przyczyną złej sytuacji Alior Banku: PROBLEMY JEDNEJ Z INSTYTUCJI FINANSOWYCH. AKCJE ALIOR BANKU MOCNO SPADŁY
Ewelina Rozworska