Mole potrafią mocno dać nam się we znaki i to zarówno te spożywcze, jak i te odzieżowe. Kiedy tylko zauważymy pojawienie się tych nieproszonych gości w naszych domach, należy zacząć działać. Jak podaje portal "Deccoria", istnieje wiele skutecznych domowych patentów, które pomogą uporać się nam z problemem moli. Poznajcie je!

Jak pozbyć się z domu moli?

Kiedy zauważymy w swoich domach i mieszkaniach mole spożywcze lub odzieżowe, najważniejsze jest to, żeby jak najszybciej zacząć działać. Pierwszym krokiem jest dokładne wysprzątanie miejsce, gdzie mole się gnieżdżą.

W przypadku moli spożywczych należy wyrzucić nieodpowiednią zabezpieczoną żywność sypką, która może być przez nie zanieczyszczona. Należy też pamiętać o właściwym przechowywaniu tych produktów. Trzymajmy je w szklanych, szczelnie zamykanych pojemnikach, które uniemożliwią molom przedostanie się do środka.

W przypadku moli odzieżowych należy dokładnie przeglądnąć szafy, koncentrując się na dokładnym przeczesywaniu zakamarków, bo tam kryją się one najczęściej. Dokładnie przeglądnijmy nie tylko samą szafę, ale i mankiety, kołnierzyki i inne zagięcia ciuchów trzymanych w szafie.

Mole/YouTube @TipWorld.pl
Mole/YouTube @TipWorld.pl

Te patenty pozwolą pozbyć się moli!

Po dokładnym uprzątnięciu szaf z żywnością i odzieżą warto je przemyć mieszanką wody z octem, a następnie skorzystać z jednego z poniższych patentów, które odstraszą mole.

Woreczek zapachowy

Świetnym patentem na odstraszenie moli odzieżowych jest umieszczenie w szafach i szufladach woreczków zapachowych. Świetnie sprawdzą się woreczki z lawendą, której zapach będzie utrzymywał mole z dala od naszej odzieży.

Można także natrzeć ściany szaf olejkami eterycznymi, wybierając zapachy, które odstraszają mole. Mowa tu o oelejkach cytrusowym, tymiankowym, lawendowym lub goździkowym.

Mieszanka ziół

Chcąc się pozbyć moli spożywczych, warto ustawić w szafkach, w których przechowujemy żywność miseczki z kilkoma goździkami, liśćmi laurowymi i suszoną miętą. Te połączone zapachy stworzą odstraszającą ścianę.

Suszone plastry owoców cytrusowych

Aby odstraszyć mole, warto umieścić w szafach plasterki owoców cytrusowych jak cytryny, czy pomarańcze. Efekt wzmocni powbijanie w plastry cytrusów goździkami.

Plastry pomarańczy/YouTube @Przyślij Przepis
Plastry pomarańczy/YouTube @Przyślij Przepis

Mydlane kule

Odstraszyć mole możemy używając do tego kul mydlanych. Ich przygotowanie jest banalnie proste i wymaga składników, które z pewnością znajdziemy w naszych domach. Wystarczy zetrzeć na tarce pół kostki mydła.

Do płatków mydlanych dodajemy 2 łyżki octu, 4 łyżki płynu do płukania i 1 łyżeczkę fusów kawy. Całość dokładni łączymy i przekładamy na folię spożywczą, nakłuwając ją wykałaczką i wkładamy do spiżarni lub szaf z żywnością. Należy pamiętać o ich wymianie co dwa tygodnie.

A wy, jakie macie skuteczne patenty na odstraszenie moli?

To też może cię zainteresować: Wiele osób popełnia te błędy w uprawie grudnika. Przez to roślina nie kwitnie. Jak sprawić, że znów grudnik obsypie się kwiatami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące informacje na temat Macieja Kurzajewskiego obiegły media. Czy już niebawem dziennikarz zniknie z TVP

O tym się mówi:Wiele osób zastanawia się, czy zaniedbywanie grobów bliskich jest grzechem. Jeden z kapłanów nie pozostawia w tej kwestii żadnych złudzeń