Jak przypomina portal "Genialne", hortensje cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników ogrodu. Kwiaty te znajdziemy w różnych odcieniach fioletu, błękitu, różu i bieli. Ten ostatni kolor ma bardzo wielu zwolenników. Dlatego też, podpowiadamy, jak wyhodować białe hortensje. Patent jest naprawdę prosty!

Kolor hortensji zależy od gleby

Choć hortensje naturalnie występują w Chinach, to można je spotkać w ogrodach na całym świecie, gdzie radzą sobie całkiem nieźle. Okazuje się, że to, jaką barwę przyjmą kwiaty, uzależniony jest od stopnia kwasowości gleby, w której rosną.

Białe hortensje zwykle pozostają w tym kolorze, choć im starszy krzew, tym większa szansa na to, że końcówki płatków zaczną zmieniać barwę na niebieską lub różową. Aby temu zapobiec należy zadbać o to, aby gleba miała przez cały czas niski poziom kwasowości. Warto używać też nawozu z niewielką zawartością fosforu.

Hortensja/YouTube @Ogrodnictwo od A do Z
Hortensja/YouTube @Ogrodnictwo od A do Z

Odpowiedni poziom pH dla hortensji

Poziom pH gleby dla hortensji powinien mieścić się w przedziale 6,0 - 6,2. Poziom kwasowości gleby nie powinien przekroczyć 7,0. Jeśli uda ci się utrzymać pożądany poziom pH, kwiaty zachowają swoją śnieżnobiałą barwę.

Warto pamiętać, żeby nie dokonywać gwałtownego zmianu poziomu kwasowości gleby. Zbyt nagła zmiana odczynu ziemi może mieć dla rośliny tragiczne skutki - hortensja zacznie usychać i w końcu obumrze.

Hortensja/YouTube @Ogrodnictwo od A do Z
Hortensja/YouTube @Ogrodnictwo od A do Z

Hortensja nie powinna być wystawiana na nadmierne działanie promieni słonecznych, bo może to prowadzić do brązowienia jej kwiatostanów. Najlepiej zapewnić jej stanowisko, które rankiem będzie oświetlone, a w godzinach popołudniowych zacienione.

A wy, jaki kolor hortensji lubicie najbardziej?

To też może cię zainteresować: Tajemnicza przepowiednia mrozi krew w żyłach. Bashar przekazuje ludzkości ważne wiadomości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek nie próżnuje. Aktorka rzuciła się w wir pracy. Ma ku temu ważny powód

O tym się mówi: Szczena zniknął z "Chłopaków do wzięcia". Co dziś dzieje się z bohaterem uwielbianego przez widzów programu