Jak podaje portal "O2", wielu z nas wyrzuca tubki pasty lub pojemniki po kremie, będąc przekonanymi, że są już puste. Często jednak w wyrzucanym opakowaniu znajduje się jeszcze sporo kosmetyku. Ten prosty patent, pozwoli rozwiązać ten problem. Poznajcie szczegóły!

Jak zużyć kosmetyk do ostatniej kropli?

Kosmetyki w tubce są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Niestety stają się problemem, kiedy chcemy wykorzystać całą ich zawartość. Im mniej produktu znajduje się w tubie, tym większy problem z jego dokładnym wyciśnięciem. Okazuje się, że uda nam się uniknąć tego kłopotu z jednym prostym patentem.

Sztuczką tą, podzieliła się tiktokerka Rosalinda. W przygotowanym przez siebie nagraniu zdradziła prosty i skuteczny trik, jak wykorzystać kosmetyki w tubce do ostatniej kropli. Pierwszym krokiem jest rozcięcie tuby i rozszerzenie jej tak, aby zmieściła się w niej zatyczka.

Jak wykorzystać do końca kosmetyk w tubce/TikTok @stylebyrosalinda
Jak wykorzystać do końca kosmetyk w tubce/TikTok @stylebyrosalinda

Następnie wkładamy zakrętkę wystąjącą krawędzią w dół. Aby wepchnąć ją w dół, możemy skorzystać z patyczków kosmetycznych . Dzięki temu prostemu patentowi, wyciśnięcie końcówki kremu lub pasty będzie banalnie proste, a wyrzucając zurzyte pudełko do śmieci, nie będziemy musieli się martiwć o to, że zmarnuje się choćby kropla kosmetyku.

Wielu obserwatorów tiktokerki wypróbowało przedstawioną przez nią sztuczkę i nie kryło zachwytu skutecznością patentu. W komentarzach nie zabrakło internautek, które zdradziły, że stosują podobne rozwiązanie już od wielu lat. Trafił się również komentarz osoby, która zapytała, czy jest sens się tak męczyć dla małej ilości kremu, czy pasty?

A wy, jakie macie patenty na wykorzystanie kosmetyków w tubkach do dna?

To też może cię zainteresować: Tego rodzaju sukienek lepiej nie wkładać po 50. roku życia. Podstawa garderoby jest prostsza niż myślimy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odważne słowa premiera polskiego rządu. Mateusz Morawiecki przekonuje, co czeka Zachód przy przedłużającym się konflikcie na Ukrainie. O co chodzi

O tym się mówi: Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow o zakończeniu operacji na Ukrainie. Podał absurdalny warunek. Czego oczekuje Rosja